Kuvendi me 122 deputetë, shteron lista e PD

Hënë, 27 May 2019 14:22

Kuvendi i Shqipërisë regjistron sot 122 deputetë nga 140 që duhej të kishte. 18 deputetë që mungojnë i përkasin Partisë Demokratike, lista e së cilës tashmë ka shteruar. Nga lista e demokratëve e pranuan mandatin 23 kandidatë dhe dhjetra të tjerë më pas e refuzuan atë.

Ndërsa karriget e LSI-së në Kuvend janë plotësuar 100% nga deputetët e listës së Lëvizjes; pikërisht sot mori mandatin edhe i fundit, i 17-i deputet i LSI, Ramazan Gjuzi i Tiranës.

 

Situata e mandateve të PD sipas qarqeve:

 

3 kandidatë të Fierit nuk e kanë pranuar mandatin

8 kandidatë në Tiranë e pranuan mandatin, 2 e refuzuan

1 kandidat në Dibër e pranoi, 1 e refuzoi

2 kandidatë në Durrës e pranuan, 2 e refuzuan

2 kandidatë në Vlorë e pranuan mandatin, 1 e refuzoi

4 kandidatë në Korçë e morën mandatin

2 kandidatë në Shkodër e morën mandatin, e e refuzuan

1 kandidat në Kukës e mori mandatin, 1 e refuzoi

1 kandidat në Berat e mori mandatin

Asnjë kandidat nga tre në Lezhë nuk e pranoi mandatin

1 kandidat në Gjirokastër e mori mandatin

1 kandidat në Elbasan e pranoi mandatin, 2 e refuzuan

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Aktualitet

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Si ish deputete për dy mandate në këtë zonë, Albana Vokshi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, shpreh habinë se, si mundet shteti të fshehë një ngjarje kaq...

Politikë

Dorëheqja e Haradinajt, Noka: Tregoi që është burrë shteti. Rama burrec pushteti

Pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen e parevokueshme pas thirrjes që i është bërë nga Gjykata Speciale, reagon edhe ish deputeti i PD, Flamur...

TIRANË/ I moshuari kryen veprime të turpshme para dy minoreneve

Aktualitet

TIRANË/ I moshuari kryen veprime të turpshme para dy minoreneve

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3, kanë ndaluar 73-vjeçarin L.S me banim në Vlorë, për veprat penale ” Vepra të turpshme” dhe “Ngacmim seksual” Ndalimi i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!