Veliaj ia shpif dhe Ramës

Premte, 07 June 2019 21:10

Njeriu dhe shpikja me e shëmtuar mediatike nuk është Rama por është vrasësi i Ardit Gjiklajt, Erion Veliaj. Burime që nuk duan të identifikohen brenda Rilindjes thonë që propaganda e tij ka filluar t’ia shpifë edhe vetë Ramës se përmasat e gënjeshtrës, zaptimi i ekraneve loja e neveritshme me paratë e pastrimit të drogës që bëhen nëpërmjet lejeve të ndërtimit dhe më pas në ca pemë lart e poshtë, tani ka arritur një kulm që ka kapërcyer kufijtë e neverisë.
Në çdo dalje mediatike, në çdo televizion të mundshëm, në çdo deklaratë, shpikja më monstruoze e mediave në Shqipëri, ky njeriu që është kryetar i Bashkisë së Tiranës neverit çdo njeri që ka fatin e keq ta shohë apo dëgjojë.
Një njeri pa asnjë skrupull moral, gënjeshtar i nivelit neveritës, Erion Veliaj na habiti edhe kur deklaroi pak ditë më parë se mezi pret të kalojnë zgjedhjet e 30 qershorit që të kalojë një fond për ndërtimin e shtëpive të prekura nga tërmeti në zonën e Korçës.
Këto mashtrime e propaganda po e neveritin edhe kreun e qeverisë Rama. Me mediat nën kontroll Veliaj po frikëson dhe neverit Ramën.

Modifikuar më Saturday, 08 June 2019 13:11

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!