Ky që tha s’keni parë gjë akoma, s’po kupton gjë akoma

Saturday, 08 June 2019 20:51

Njeriu që erdhi në pushtet në 2013-ën nuk është se njihej pak. Njihej për natyrën, mënyrën e drejtimit, i kishte dhënë provat si kryetar bashkie si në bashkëpunim me krimin ashtu edhe në shkelje me këmbë të çdo gjëje të ndershme dhe ligjore.
Raporti i tij me postin, kishte një gjë në themel “urrejtjen ndaj popullit të tij dhe bashkëkombësit e tij”. Dhe Rama këtë e ka shprehur jo pak herë.
Që në momentin që erdhi, të shumtë ishin njerëzit që dinë ti lexojnë edhe skemat ndërkombëtare, që e dinin nga buronte frymëzimi i tij për të kërcënuar.
Shprehja e tij e famshme në Parlament “s’keni parë gjë akoma” i buronte thjesht nga lidhjet me fondacionin privat që e solli dhe që i kishte lënë në dorë reformën në drejtësi si skuadër pushkatimi ndaj kundërshtarëve. Por sot gaboi rëndë në reagimin e tij menjëherë pasi u njoftua që Presidenti i Republikës ka çdekretuar datën e zgjedhjeve. Deklaroi që zgjedhjet do të mbahen në 30 qershor. Deklaroi dhe një fjali që shumë shumë mund të gënjejë mbështetësit e Taulant Ballës, që unë jam 3 hapa para opozitës, por asgjë nuk ka marrë vesh se ku është. Dy herë është kapur gafil si në djegien e mandateve, ashtu edhe në vendimin e sotëm të presidentit.
Ky që tha “S’keni parë gjë akoma”, nuk ka kuptuar gjë akoma./ Redaksionale

Modifikuar më Diel, 09 June 2019 10:25

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!