Spiropali mashtron me studimet/ Taulant Muka “nxjerr” zbuluar ministren e Ramës…

Hënë, 10 June 2019 13:53
Ish-zëvendës Ministri i Arsimit, Taulant Muka përmes një postimi në rrjetet sociale, ka publikuar CV e zonjës Spiropali ku në të vërehen data studimesh të cilat nuk shkojnë drejt një vije llogjike, por të vendosura aty për aty.
Ai I bën thirrje organeve përkatëse ta zbardhin rastin e mashtrimit të bërë nga ministrja Spiropali.
 
 
Postimi i plote i Taulant Mukes:

Mashtrimi i Spiropalit me Studimet!

Elisa Spiropali, njesoj si Erion Veliaj, deri ne 2017 pretendonte se kishte mbaruar nje Master ne Politiken Europiane Ekonomike ne Universitetin e Sussex-it. Po te shikosh edhe raportin vjetor te Fondacionit Soros (sponsorizues i programeve te ashtuquajtura master) te vitit 2007, “konfirmohet” se Elisa Spiropali ka mbaruar studimet Master ne Sussex, por ne Politiken Europiane (jo ekonomike). Po si qendron e verteta? Ne fakt, ajo nuk ka mbaruar asnje master ne Universitetin e Sussex-it. Po te lexoni dhe CV-ne e publikuar se fundmi ne faqen e kryeministrise pas protestes se studenteve, Elisa Spiropali e ka hequr termin master nga CV-ja e saj.

Pyetja qe lind eshte: me cfare masteri eshte regjistruar Elisa Spiropali per Doktorature? Sipas CV-se qe Spiropali ka dorezuar si kandidate per deputete ne 2017, tregon se eshte kandidate per doktor shkencash ne UT, Fakulteti i Historise*. Ka dorezuar dhe Elisa nje diplome te Sussexit pa vule? Nese po, a duhet Spiropali te hetohet nga organet perkatese per mashtrim?

Image may contain: 1 person, text
 
Modifikuar më Hënë, 10 June 2019 13:55

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!