Gafa e Juncker me zgjedhjet, ish-gazetari i BBC: Sa seriozë kur bëhen tapë

E mërkurë, 12 June 2019 15:50

Ish-gazetari i BBC, Arben Manaj ka ironizuar deklaratat e presidentit të Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, pasi dje në konferencë me kryeministrin Edi Rama nga Brukseli foli për zgjedhjet në Shqipëri, sipas tij në prill.

Duke e cilësuar me ironi edhe si ‘Mr.Konjaku’, gazetari shton se sa seriozë janë mendimet e zyrtarëve të tillë në fund të mandatit, pas zgjedhjeve të fundit në Parlamentin Evropian.

‘Shefi i BE-së Mr. Juncker ose siç njihet ndryshe ‘Mr.Konjaku’, del çakerqef në konferencë shtypi në Bruksel me kryeministrin, duke bërë çorap zgjedhjet, të qershorit i bën në prill!!

 

Imagjino sa seriozë janë kur bëhen tapë dhe presim ne të japë mendim konstruktiv si të shmanget një përplasje civile në vend!

Qesharak edhe në ditet e fundit të posteve zyrtare të cilat do i lënë pas zgjedhjeve të fundit për Parlamentin Evropian, bashkë me kuqalashen Mogerini, së cilës nuk do ia shihni më surratin pas disa javësh! Vetëm amerikanët duket se janë më seriozë në analizimin e gjendjes së veshtirë në Shqipëri!

Zoti e ruajtë Shqipërinë nga ata që ‘ s’kanë dieta udhëtimi dhe shërbimi’ si Mr.Shame on you’, shkruan gazetari.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!