Gangsterët e rilindjes dhe kryeprokurori i ri

E mërkurë, 12 June 2019 17:50

Nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë i Gent Ibrahimit, shërbëtorit të Ramës, dalin lajme të reja. Sipas tyre brenda muajit qershor do të përcaktohet emri i prokurorit të ri të përgjithshëm si dhe do të përzgjidhen anëtarët e Strukturës së posaçme antikorrupsion. Gjithashtu bëhet me dije se brenda datës 16 qershor  Këshilli i Lartë i Prokurorisë do të ketë gati listën e renditur të katër emrave që garojnë për Prokuror të  Përgjithshëm.

Kujtojmë se vetëm para pak ditësh Tao Balla na tha se brenda 30 qershorit Rilindja do të bëjë gati Gjykatën Kushtetuese. Pse ky turravrap i tillë i rilindësve?!

Çcfarë po ndodh me gangstërët e Rilindjes dhe dhunimin sistematik që ata i bëjnë reformës në drejtësi, që është kthyer në një luftë klasash të paprinciptë të shekullit 21. Pse e kanë nisur këtë luftë kaq të madhe?!

Kjo luftë nuk të vret por dëmoton integritetin, profesionalizmin dhe për fat të keq janë mbledhur disa ekspertë ndërkombëtarë në nivel peshkatarësh.

Ky është  një turravrap i rilindjes për të rrëmbyer gjithçka. Reforma në drejtësi  është katandisur që KLP e Ibrahimit do të zgjedhë SPAK-un e Ramës dhe kryeprokurorin po të Ramës.

Është e turpshme që në shekullin e 21 përdoren mekanizma të tillë të neveritshëm, me mbështetje të kanaleve të caktuara diplomatike për të sanksionuar pushtetin e një njeriu.

Në mes të Evropës po sanksionohet një diktaturë po aq e egër sa e mëparshmja por në ndryshim nga ajo klasikja diktatori vesh kollare me topa, atlete adidas dhe Kushtetutën e ka leckë për të pastruar kokainën nga hundët.

Modifikuar më E mërkurë, 12 June 2019 20:12

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!