Shpërthen kandidati për President i FSHF, Fino: Militantët e PS po na kërkojnë…

E Enjte, 13 June 2019 12:47

Deputeti socialist, Bashkim Fino gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit ka komentuar vendimin e Presidentit të Republikës për zgjedhjet

Ja çfarë tha Bashkim Fino gjatë fjlës së tij:

Po përdhosni simbolin e shqiponjës, me teatrin presidencial që vijon me skenat e se shkuarës. 30 qershori është datë kushtetuese. Kushtetua nuk zbatohet sipas qejfit të Ilir Metës. Meta nuk ka asnjë kompetencë mbi zgjedhjet. Nese nuk i pelqen zyra, nuk është faji i zyrës ku je. Gabimin që bëme dikur, mos ta çojme deri në fund. Mos ta lejojmë më Ilir Meten të çoje deri në fund marrezitë e tij. Militantët e Ps po na kërkojnë shkarkimin dhe ne ti japim atij vendimin e merituar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!