Burri iu kap në përgjime, Olta kapet duke ndarë para për vota

E mërkurë, 26 June 2019 21:55

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi në një dalje para mediave mbrëmjen e së mërkurës se “ministrja e Mbrojtjes ka qenë sot në Peshkopi me makina ushtrie me targa falso për të shpërndarë para’ për të dalë në zgjedhje”.

“Po bën atë që bëri bashkëshorti i saj sipas përgjimeve të Bild”, u shpreh Basha.

Kreu i PD-së komentoi edhe vendimin e Këshillit të Evropës për t’u tërhequr nga monitorimi i zgjedhjeve të 30 qershorit.

“Është vendim i pastër politik dhe distancim nga zgjedhjet false njëpartiake nga organizata kryesore e të drejtave të njeriut në Evropë. Këshilli i Evropës ka monitoruar zgjedhjet lokale të vitit 2015, me misione të përbashkëta me OSBE-ODIHR. Kjo ishte hera e parë që tërhiqet”, deklaroi kreu i PD-së.

Më tej, Basha theksoi: “Shqipëria është i vetmi vend në Evropë ku nuk zhvillohen zgjedhje të lira, ku zgjedhjet vidhen haptazi me kriminelë dhe askush nuk ndëshkohet. Pa u ndëshkuar këta kriminelë dhe pa u larguar Edi Rama, nuk ka zgjedhje të lira. Të dielën, në Shqipëri nuk ka zgjedhje, por farsë. Do të bëjmë gjithçka që kjo farsë të mos ekzekutohet. Regjimi i Edi Ramës po u bën presion punonjësve të administratës që të dalin në zgjedhje me gjithë familjet. Ky është dhunim flagrant i lirisë”.

“Rama ka rekrutuar në të gjitha qytetet kryesore për të detyruar njerëzit të dalin në zgjedhje dhe të votojnë nën presion. Do të përdoren për të krijuar përplasje mes qytetarëve. Ne do t’i bëjmë qëndresë dhunës së Edi Ramës”, shtoi Basha.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!