Marshimi epik i qëndrestarëve të Unazës së re drejt protestës madhështore të opozitës

Tuesday, 09 July 2019 09:52

Të pamposhtur prej më shumë se 8 muajsh dhe çdo ditë e më shumë bëhen edhe më të fortë, edhe më shumë në radhët e tyre.

Këta janë heronjtë e demokracisë shqiptare. Ata që me qëndresën e tyre kanë dhënë shembullin se si shqiptarët duhet të sillen me çdo tiran dhe shkelës të të drejtave të tyre. Ata janë protestuesit e Unazës së Re, mbrojtësit e shtëpive të tyre, mbrojtësit e familjeve të tyre, mbrojtësit e dinjitetit të tyre.

Në këtë fotogaleri që ne po publikojmë janë banorët e Unazës së Re, të cilët kanë marshuar dje në mënyrë epike drejt protestës madhështore të opozitës, e organizuar para Kryeministrisë, për të kërkuar largimin Edi Ramën.

Ajo që ka ndodhur këto 8 muaj tek Unaza e Re do të mbahet mend prej gjeneratash. Banorët atje do të mbeten në memorie si qendrestarë që hynë në historinë e demokracisë shqiptare.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Aktualitet

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Nga Avokati Kieran Both Emigrantët në mbarë Shtetet e Bashkuara janë trembur nga lajmet e fundit lidhur me bastisjet në shkallë të gjerë të ndërmarra nga DHS (Departamenti i Sigurisë Kombëtare)...

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Globi

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Italia ka refuzuar të nënshkruaj dokumentin e Parisit pas takimit informal mbi emigracionin në Mesdhe që u mbajt sot në kryeqytetin francez. Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini nuk ka marrë...

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Aktualitet

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Një aksident ka ndodhur në Shkodër, ku për pasojë janë plagosur dy persona. Aksidenti ka ndodhur në rrugën Shkodër-Lezhë në fshatin Beltojë e në të janë përfshirë një motor tip...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!