Pas të ngarkuarës të ambasadës së SHBA, në zyrën e kryedemokratit Lulzim Basha është parë të hyjë, ambasadori i BE-së…
Kreu i Bashkisë së Skraparit, Nesim Spahiu, në një letër drejtuar KQZ-së, ndër të tjera thotë se Bashkia do të…
Nga deklarata për shtyp e Kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, sot: "As i kam komentuar dhe as kam ndërmend…
Arta Marku ka ndërmarrë sot ‘nismën e radhës’. Kryeprokurorja PPP që e ka vënë vetën në shërbim të krimit të…
Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka dhënë një deklaratë për mediat sot në mesditë në të cilën ka theksuar se…
Në qytetin e Elbasanit është krijuar gjatë ditës së djeshme Aleanca Qytetare për Lirinë dhe Demokracinë. Ish deputeti demokrat Aurel…
Nisma e ndërmarrë nga përfaqësues të artit, kulturës, muzikës, gazetarisë etj, “#Edheunë” që nënkupton vendimin për të mos votuar me…
Një deklaratë e karikaturistit të njohur Bujar Kapexhiu e pak ditë më parë ku thoshte se “Më 30 qershor unë…
Këto ditë, ndërkohë që Edi Rama po ecën me shpejtësi në parlament në rrugën e shkarkimit si president të Ilir…
Përfaqësuesja e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Leyla Moses-Ones  po takon ditën e sotme kreun e Partisë demokratike,…
Protestuesit kuksianë e kanë detyruar Kryeministrin Edi Rama të zhvendosë vendin e mitingut elektoral që kishte parashikuar të mbante sot…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka komentuar vendimin e djeshëm të Kolegjit Zgjedhor, i cili vendosi që të mos pranojë…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!