Kamera dhe mikrofoni i Fax News ishte sot në shtëpinë e njërit prej protestuesve kuksianë të arrestuar e të lënë…
Kreu i Bashkisë Erion Veliaj, prej një viti ka nisur një fushatë për mbjelljen e pemëve, fushatë kjo që edhe…
Paraditen e së enjtes rreth 300 banorë të Kukësit dhe përfaqësues të shoqërisë civile kërkuan lirimin e 11 qytetarëve që…
Në rreshtat e fundit të sallës së Parlamentit, ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri u ul duke regjistruar emrin, më shumë…
Sokol Nano, i biri i ish-kryeministrit Fatos Nano është emëruar drejtor nga Edi Rama. Edhe pse flitej për një mardhënie…
Shqetësimi për shqiptarët që kërkojnë azil në Belgjikë i është shprehur sot organeve shqiptare nga sekretari belg i shtetit për…
Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, përmes të një postimi në “facebook” thotë se Shqipëria nuk hyn dot në Evropë…
Deputeti i Partisë Demokratike Klevis Balliu ka reaguar pas deklaratës së bujshme të ish-ministrit Saimir Tahiri se ky i fundit…
Të premten në orën 18:00,  Partia Demokratike, do të  mbledhë këshillin i cili diskuton draft statutin që do miratohet në…
Komisioni Europian ka rekomanduar hapjen e bisedimeve të pranimit me Shqipërinë. Këtu janë disa fakte për shtetin e varfër ballkanik,…
Rekomandimi i fundit që Komisioni Europian ofroi për hapjen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë shkoi paralelisht me…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka shpërndarë në faqen e tij të “Facebook”-ut një video ku shihet komunikimi i Saimir Tahirit sot…

Lajmet e fundit

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Aktualitet

Plas në burgun grek, përleshje masive mes shqiptarësh

Natë episodike në burgun e Koridhalosë. Gjatë natës 2 të burgosur shqiptarë janë përleshur egër, ndërsa një prej tyre ka kaluar nga sektori B në sektorin C. Fillimisht është bërë e...

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Aktualitet

Detaje/ Plagosja në Lezhë, shoqërime masive për ngjarjen

Policia e Lezhës ka shoqëruar disa persona për ngjarjen e djeshme, ku mbeti i plagosur një 35-vjeçar. Fatmirësisht i plagosuri është jashtë rrezikut për jetën dhe po merr ndihmë të...

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Aktualitet

Atentat me armë në Vlorë, dy të rinjve: një i vdekur, një i plagosur rëndë

Një atentat me armë është bërë ndaj dy të rinjve që udhëtonin me motorr në rrugën e fshatit Poro të Vlorës. Si pasojë e atentatit, njeri prej tyre, Sotiraq Mëhilli...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!