Norbert Mappes-Niediek është një gazetar gjerman dhe një njohës i mirë i rajonit tonë. Ai ka dhënë një intervistë për…
Ka nisur marshimi i protestuesve në Elbasan, për të pritur kështu kryeministrin Rama I cili protet të jetë pasditen e…
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar disa foto se si banorët e Elbasanit e braktisin Edi Ramën në mitingun e tij…
Në datën 19 qershor 2019, Presidenti i vendit Ilir Meta i ka dërguar një letër zyrës së OSBE/ODHIR të akredituar…
Senatori Manuel Vescovi, i cili ka detyrën e zëvendëspresidentit të delegacionit italian të Këshillit të Evropës këshillon që të ketë…
Meqenëse vetw lideri suprem i bandës kriminale të Rilindjes nuk i numëron dot paratë e llogarive ofshore dhe është bërë…
Një operacion ndërkombëtar i koduar “Goldfinger” ka çuar në goditjen e një grupi që merrej me trafik droge. Operacioni është…
Ministrja e mbrojtjes Olta Xhaçka në shkelje të ligjit përdor automjetet e ushtrisë shqiptare dhe helikopterin për aktivitetet elektorale të…
Kjo pseudomazhorancë të kujton regjimin komunist, drejtuesit mamuthë të kokës të cilëve nuk iu dridhej syri nga armiku i jashtëm.…
Këshilli i Europës konfirmon vendimin e saj për të mos dërguar vëzhgues për votimet e 30 qershorit. Përmes një deklarate…
Ministri i Brendshëm dhe njëherazi Zv.kryeministri i Italisë, Matteo Salvini shprehet se ka zhvilluar një telefonatë edhe me Presidentin e…
Ish-deputetja e PD dhe kryetarja e Gruas Demokrate, Albana Vokshi, e ftuar në ‘News 24’, është shprehur se, Edi Rama…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!