Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i përmendi me emra nëntë prej banditëve të Edi Ramës që kanë marrë peng…
Kryedemokrati Lulzim Basha në fjalën e tij para qindra demokratëve në Kuvendin Kombëtar dha tre fakte që nënkuptojnë se Edi…
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke folur ditën e sotme në Kuvendin Kombëtar ka shtrirë dorën për të gjithë…
Në Kuvendin Kombëtar të Partisë demokratike, i cili është duke u mbajtur në Pallatin e Kongreseve, e ka marrë fjalën…
Kreu i PD-së Lulzim Basha u prit me brohoritje dhe duartrokitje të shumta, kur doli para demokratëve në Kuvendin Kombëtar.…
Sekretari i Përgjithshëm i ‘ Centris Democrat Internatinal’, Mario David, mori fjalën dhe iu drejtua delegatëve të Kuvendit Kombëtar të…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një vizitë në Strugë, ku u prit në mënyrë të ngrohtë e vëllazërore nga…
Në Kuvendin Kombëtar të PD-së janë të pranishëm edhe kuksianët të cilët u arrestuar nga kryeministri Edi Rama pasi protestuan…
Enkelejd Alibeaj, deputet i PD-së, e konsideroi shtresën e ish-të përndjekurve politikë si tharmin real të kësaj partie. Alibeaj tha…
Eksperti i Politikës së Jashtme, David Phillips thotë se rreziku që paraqet ndikimi i Rusisë dhe Turqisë në Ballkan është…
Në Kuvendin Kombëtar të PD-së, ka folur edhe deputetja demokrate Grida Duma. Ajo është shprehur se shqiptarët po presin PD…
Në Kuvendin e Partisë Demokratike e ka marrë fjalën deputetja Jorida Tabaku, e cila u shprehs e PD forca më…

Lajmet e fundit

Show-biz

“Je më e ngrohtë se dielli”/ Olta Gixhari “ndez” rrjetin, fansat e “mbysin” me komente

emperaturat e nxehta kanë bërë që plazhet dhe pishinat të jenë plot që në muajin qershor. Gjithashtu edhe vip-at shqiptarë kanë provokuar fansat me fotot e tyre me bikini. Një prej tyre...

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Politikë

E FUNDIT/ Ndahet nga jeta themeluesi i Partisë Demokratike, Ina Zhupa e prekur jep lajmin e hidhur

Ish-kreu i Shoqatës së të Përndjekurve Politikë Antikomunistë të Shqipërisë dhe themeluesi i Partisë Demokratike, Sejdi Peka ka ndërrua jetë ditën e sotme. Lajmin të ditur e ka bërë të ditur...

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Globi

Kaos në Etiopi, dështon një grusht shteti, vritet gjenerali rebel

Tensioni po arrin kulmin e tij në Etopi. Vendi afrikan me më shumë se 100 milion banorë po përjeton disa nga ditët më të vështira të viteve të fundit, me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!