Kompania Alko Impex Construction në pronësi të Arbër Abazit, nipi i deputetit socialist Sadri Abazi ka marrë rreth 10, 8…
Shtetet “favorite” nga rajoni i Ballkanit për të hyrë në Bashkimin Evropian janë Mali i Zi dhe Serbia. Anëtarësimi i…
Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka reaguar në lidhje me ngjarjen skandaloze, e cila është vërtetuar nëpërmjet videos së publikuar…
Qeveria do të përjashtojë nga tatimi mbi vlerën e shtuar makineritë dhe pajisjet në fushën e prodhimit të energjisë së…
Pas zgjedhjes së Erion Veliajt në krye të Tiranës, duket se nga kryeministri Edi Rama ka një stepje për të…
“Dosja Bua” është dëshmi e qartë se si njeriu i ngushtë Edi Ramës, Alket Hyseni, është përfshirë në një transaksion…
Komisioni i Pavarur i Kualifikimit,  ka reaguar ndaj lajmeve të publikuara në disa media rreth procesit të vlerësimit apo rezultatit…
Banorët e Kukësit shumë shpejt do ta kenë një tarifë të reduktuar për Rrugën e Kombit. Ministri i Infrastrukturës së…
Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, ka ironizuar kryeministrin Rama, i cili sipas tij nuk…
Ditën e sotme, një qytetar ka komentuar në një nga postimet e Kryeministrit. Qytetari, që duhet të ketë dëgjuar për…
Gjatë shfaqeve të tij kryeministri Rama aktron duke u shfaqur si xhentëllmen para gjinisë femërore. Në seancën e fundit parlamentare,…
Që në momentin kur Rama e prezantoi si zëvendëskryeministre, në qarqet politike dhe mediatike u përfol se Senida Mesi do…

Lajmet e fundit

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Politikë

Ish-deputeti: Rama i urren studentët sepse …

Ish-deputeti i Partisë Demokratike përmes një postimi në Facebook ka reagur në lidhje me lajmin se tarifat e studentëve për vitin akademik 2019-2020 Bachelor do të jenë po aq sa...

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Art

Aromë nëne... Sofia Loren kthehet në setin e xhirimit

Për hir të dashurisë së djalit, Edoardo, aktorja e madhe Sophia Loren, 84 vjeçe kthehet në skenë e filmit. "Jeta përpara teje" titullohet titulli i filmit i frymëzuar nga romani i...

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Aktualitet

Prekëse/ Me zë të dridhur Laura Konda largohet pas 20 vitesh nga Zëri i Amerikës

Pas dy dekadave te Zëri i Amerikës, ikona e televizionit, gazetarja, Laura Konda do të largohet. Teksa i dridhej zëri nga emocionet, Laura Konda i dha lamtumirë ekranit, ndërsa transmetohej...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!