Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka…
Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”,…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti në një takim të përzemërt Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Tregtisë të Hungarisë,…
Anullimi që Këshilli i Europës dërgimit të vëzhguesve për zgjedhjet e 30 qershorit nuk ka kaluar në heshtje nga mediat…
Ndërsa për ministrin e Jashtëm në detyrë Gent Cakaj vendimi i Këshillit të Evropës është një “çështje logjistike”. Ai theksoi…
Partia Demokratike dënoi shantazhin që po u bëhet kryebashkiakëve demokratë duke i thirrur në polici dhe u hapur procedim penal…
  Nga Tritan Shehu Per te qare e per te qeshur "justifikimi" i Qeverise!!E pabesueshme, zv. Ministri i nje nga…
Bashkia e Shkodrës ka ripërsëritur njoftimin për ish- KZAZ- të, të cilat në shkelje të Dekretit të Presidentit, vazhdojnë të…
Kryeminisrei i Kosovës Ramush Haradinaj, ka bërë të ditur se më 1 korrik do të takohet me ministrin e Brendshëm…
Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman po zhvillon një takim me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi. Lajmi…
Nga Ilir Babaramo Ne Gjirokastër mbahet mend ende një histori nga lufta e dytë botërore, ose më sakte nga lufta…
Edi Rama dhe ndjekësit e tij nuk e besojnë dot faktin se KiE është tërhequr nga misioni për vëzhgimin e…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!