Katya Andrusz, Zëdhënësja e OSBE/ODIHR konfirmon se Këshilli i Europës nuk do të monitorojë zgjedhjet e 30 qershorit në Shqipëri.…
Sot bota perëndimore dha sinjalin e parë, të qartë dhe të prerë, se 30 Qershori nuk është ditë zgjedhjesh në…
Këtë 30 qershor Rilindja po bëhet gati të organizojë të parat votime moniste në Shqipëri, pas plot 3 dekadash. Me…
Policia e Shtetit duket se i ka marrë radhë drejtuesit vendorë të opozitës. Pas atij të Lezhës policia ka kallëzuar…
Një tjetër zyrtar i opozitës në ndjekje penale. Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin Lezhë kanë proceduar penalisht në…
Nga Klajda Gjosha Këshilli i Europës sapo mori hapin e parë të tërheqjes nga zgjedhjet e 30 Qershorit. Të gjitha…
Bashkia e Shkodrës i ka bërë një thirrje të fortë të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “stop krimit”,…
Nga Tritan Shehu Në një njoftim të publikuar ditën e sotme Këshilli i Evropës ka anuluar delegacionin që ishte programuar…
Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, nuk e ka përmbajtur entuziazmin e saj për lajmin e dhënë së fundi, anulimin e…
Burime zyrtare nga opozita bëjnë të ditur se aksioni opozitar vazhdon. Dhe do të shtrihet gjatë ditëve në vijim dhe…
Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha deklaron se vendimi i Këshillit të Europës është sinjali më i qartë se zgjedhjet e…
Ka përfunduar pas 1 ore, takimi i drejtueses së Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR, Audrey Glover me kryetarin e Partisë…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!