Edi Rama ngriti padi sot ndaj gazetarit të ‘Bild’, Peter Tiede, i cili në një përgjigje reciproke nuk ka vonuar…
Ish-deputet i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi është shprehur se Partia Socialiste nuk mund ta shkarkoj presidentin Ilir Meta. Sipas tij,…
Nga Kejdi Mehmetaj Të gënjejnë Edvin!Ata që të lexojnë sondazhet dhe të kanë mbushur mendjen se duke folur për fallxhore…
Pas pak minutash, kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të dalë para shqiptarëve në një konferencë për shtyp nga…
I ftuar ditën e sotme në studion e Fax News ka qënë Shemsi Premç ish-drejtuesi i Emergjencave civile për të…
Pas shumë qyteteve që kanë ngritur Aleancën Qytetare për Mbrojtjen e Demokracisë, sot i është bashkuar kësaj nisme edhe qyteti…
Pas kishave të cilat i kthyen në ambiente për mitingje elektorale, Rilindja e Ramës tashmë ka kthyer edhe ambientet e…
Edhe Lushnja vendos kundër zhvillimit të procesit të votimeve më 30 qershor edhe në këtë rreth. Përmes një vendimi të…
John Psaropoulos, gazetari i Al Xhazirës i rikthehet reportazheve nga Shqipëria. Rrjeti gjigand ka paralajmëruar një ditë më parë në…
Qytetarët e Kukësit e pritën me protesta kryeministrin Edi Rama, ndërsa e çanë dy herë kordonin e policisë që ishte…
Kryeministri Rama ishte sot për një miting elektoral në Tropojë, por edhe këtu si në shumë qytete të tjera të…
Edi Rama njoftoi sot se ka pajtuar një avokat gjerman për të ndjekur gjyqin kundër gazetarit të BILD, Peter Tiede,…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!