Është tensionuar situate në Kukës mes policisë dhe militantëve të PD-së të cilët janë duke protestuar kundër ardhjes së Ramës…
Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë takimin elektoral të radhës në Kukës dhe ashtu si thuajse në të gjitha qytetet…
Kryeministri Rama është pritur me protesta edhe ditën e sotme gjatë turit të tij elektoral në Veri të vendit për…
Pasi kryeministri Edi Rama paditi gazetarin e “Bild”, Piter Tiede, ka reaguar këshilltari i kancelares gjermane Angela Merkel, Martin Henze.…
Nga Poli Hoxha - Që Edi Rama është i fiksuar që tu vërë shpatullat i vetëm fushatave elektorale, këtë tashmë…
Frika e braktisjes së madhe nga qytetarët i ka detyruar krerët e organizatës kriminale që të nisin presionet me vendin…
Kryeministri Edi Rama pritet të jetë sot në orën 18:00 në Kukës, në takimin përmbyllës elektoral për këtë qark. Por…
Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar për padinë që kryeministri Edi Rama ka bërë ndaj gazetarit të gazetës gjermane…
Ndërkohë që ndajnë pesë ditë nga 30 qershori, për të cilën kryeministri Rama, jo vetëm nuk lëviz pavarësisht dekretit të…
Grupimi i Qendrës së Djathtë me anë të një deklarate për mediat iu ka bërë thirrje shqiptarëve që të mos…
Komisioni Qëndror Zgjedhjeve i jep informacion Presidentit Ilir Meta lidhur me procedurën e plotësimit të vakancave të deputetëve të rinj…
Ashtu siç edhe kishte paralajmëruar, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama sapo ka nisur prokurën për nisjen e procesit gjyqeësor mbi…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!