Nga Lulzim Basha. Mësova me hidhërim të thellë ndarjen nga jeta të Sejdi Pekës, themeluesit të Partisë Demokratike, Pishtarit të…
Bashkitë që janë nën drejtimin e opozitës kanë vënë në dijeni Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se asnjë vendim i paligjshëm…
Edi Rama çdo ditë që kalon po çon vendin në përplasje civile. Me një papërgjegjshmëri totale kryeministri në detyre, kreu…
Tritan Shehu, ish-deputeti i PD thotë se shoqërimi i ish-kreut të PD-së Elbasan është i turpshëm dhe nuk ndodh në…
Ish-kryeministri Berisha shkruan ne statusin e tij facebook, se perseritet rasti, dhe dje eshte "perdhosur Flamuri Kombetar pas mitingut ne…
I bindur se edhe nëse bëhen, votimet e 30 qershorit do të dështojnë, Edi Rama ka vendosur të kërcënojë të…
Nisma e ndërmarrë nga përfaqësues të artit, kulturës, muzikës, gazetarisë etj, “#Edheunë” që nënkupton vendimin për të mos votuar me…
 Nga Anna Toro Vjedhje, mashtrime, manipulime, dhunë dhe lidhje kriminale. Një fill i kuq ai i korrupsionit që duket se…
Jetojmë në shekllin e 21 dhe planeti ka diktatura dhe diktatorë. Historia njeh modelin e ardhjes së tyre në pushtet …
Ish-kryeministri Sali Berisha ka pritur sot në një takim, z.Ismet Azizi dhe bashkëpuntorët e tij, Ali Daci dhe Nuradin Imeraj,…
Një reagim i ashpër ka ardhur nga Partia Demokratike kundër Prokurores së Përgjithshme të Përkohshme Arta Marku për udhëzimin që…
Ai që njihet nga të gjithë si njeriu i memeve, aktivisti Genc Sejko ka dhënë një mesazh shumë ironik për…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!