Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Kejdi Mehmetaj, duke bërë një analizë të ngjarjeve të fundit ka deklaruar se Kryeministrit…
Ish-Kryeministri Sali Berisha ka zgjedhur t’i përgjigjet në mënyrë publike shqetësimit të një studenti për integrimin evropian të vendit. Berisha…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike ka deklaruar se ngjarja tragjike me shoferin e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj…
Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar ndaj komenteve të sotme të Edi Ramës lidhur me vrasjen…
Partia Demokratike firmos së bashku me artistët peticionin drejtuar Presidentit të Republikës, Parlamentit, dhe institucioneve ndërkombëtare për kthimin e Ligjit…
Kryeministri Rama është ndalur sot në Korçë ku ka vijuar me turin e tij të llogaridhënies. Por si në çdo…
Deputetja e Partisë Demokratike, në një deklaratë për mediat nga selia blu është shprehur se qeveria e ka shndërruar diplomacinë…
Redaksionale I bezdisshëm dhe i mërzitshëm deri në çmenduri ky llafazan i palodhshëm në gënjeshtra, tund brekushet lart e poshtë…
Partia Demokratike deklaroi se “sot Garda e Republikës, Policia e Shtetit dhe Ministria e Brendshme fshehën ngjarjen e rëndë të…
Deputetja e Partisë Demokratike, njëherësh kryetarja e Komisionit të Arsimit, Albana Vokshi ka vendosur ti përgjigjet padisë së Taulant Ballës.…
Çështja e Teatrit Kombëtar ka qenë një ndër çështjet më të komentuara në media. Nisur nga zhvillimet e fundit nëpërmjet…
Të tjera detaje ka publikuar ish-kryeministri Sali Berisha për vrasjen e Shkëlzen Qordjas, shoferi i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.…

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!