Më poshtë ju ndihmojmë me një nga dietat më të “shkëlqyeshme” të njërës nga klinikat më të famshme angleze. Dieta…
Fetuset shpesh lëvizin dhe godasin në barkun e nënës. Dhe sigurisht kjo e ka një shpjegim. Sipas studiuesve kur fetuset…
Nëse shqetësohesh për trurin tënd dhe kërkon të kesh një shëndet të mirë mendor, atëherë fillo të flesh për tetë…
Gjak për transfuzion japin vetëm personat e shëndoshë. Edhe pse personi i cili jep gjak duket i shëndoshë dhe ndihet…
Me siguri që larja me ujë të nxehtë në këto ditë të ftohta ju jep ndjesi të mirë. Mirëpo, intensiteti…
Të gjithëve na pëlqen kur dëgjojmë se gjërat që na pëlqejnë më së shumti janë të mira për shëndetin tonë.…
T’i rezistosh sheqerit do të ishte me të vërtetë keq, por meqë duket përgjegjës për ndonjë sëmundje, është më mirë…
Limonët, përveç të qenit agrume të pasura me proteina, minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për të mbajtur trupin në…
Nuk është i ftohti ai që sëmur fëmijët, por një sërë gjërash, të cilat do zbulojmë në këtë artikull. Me…
Kur hani shumë sheqer, atëherë krijoni kushte të cilat akumulojnë tepricën e sekrecioneve në trupin tuaj, ndërkaq ajo tepricë e…
Tashmë mikroplastika, ka mbërritur edhe në tenxheret e kuzhinës tonë, dhe ka ndotur edhe kripën që përdorim për t’u dhënë…
Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më të preferuar…

Lajmet e fundit

Shkëputet një tjetër gur i madh në Torovicë

Aktualitet

Shkëputet një tjetër gur i madh në Torovicë

Një gur i përmasave të mëdha ka rënë gjatë pasdites në aksin rrugor Balldre-Torovicë. Fatmirësisht nuk ka të lënduar. Situata nga rënia e gurëve në këtë zonë është alarmante dhe deri tani...

Busiç "ngrin" Kamzën, Flamurtari shikon Evropën

Sport

Busiç "ngrin" Kamzën, Flamurtari shikon Evropën

Fitorja ndaj Laçit nuk ishte aspak rastësi, me Flamurtarin që mposht edhe Kamzën. Në stadiumin "Flamurtari" të Vlorës, kuqezinjtë kanë dal me 3 pikë mjaft të rëndësishme për objektivat, teksa...

Protesta e studentëve/ Fuga: Sot kam një shqetësim të madh

Aktualitet

Protesta e studentëve/ Fuga: Sot kam një shqetësim të madh

Akademiku dhe profesori , Artan Fuga në një lidhje “Skype” nga Franca për emisionin “Kjo Javë” me Nisida Tufën në “News 24” ka komentuar protestën e studentëve, ndërsa shtoi se...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!