Alban Skënderaj i dedikon këngë “Jetës”

Tuesday, 05 February 2019 22:41

Këngëtari i njohur shqiptar ka publikuar projektin e tij të ri muzikor vetëm në versionin audio dhe tekst.

“JETË” titullohet kënga e re e Alban Skënderaj që duket se i dedikohet sërish dashurisë. Teksti i punuar nga vetë artisti flet për fillimin, fundin dhe lirinë e saj.

“Mendja ime arratiset neper vendet qe nuk shkela me ty Zemra si nje ore kurdiset dhe ndalon sa here qe ti s’je aty Jam lodhur nga vetja, jam lodhur nga kjo dreq agoni Jam vyshkur nga etja, per syte e saj”, thuhet në një pjesë të këngës.

Pritet që ky projekt të vijë shumë shpejt me klip muzikor dhe të jetë suksesi i rradhës për Albanin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

U kapën me drogë, arrestohen 3 të rinj në Itali, mes tyre një shqiptar

Bota Shqiptare

U kapën me drogë, arrestohen 3 të rinj në Itali, mes tyre një shqiptar

Tre të rinj, mes të cilëve një 24-vjeçar shqiptar, janë arrestuar ditën e sotme në Itali, pasi dyshohen si shpërndarës droge. Djemtë e fshihnin mallin dhe të ardhurat e përfituara...

Netanyahu do i vendosë emrin e Donald Trump një vendbanimi në lartësitë Golan

Globi

Netanyahu do i vendosë emrin e Donald Trump një vendbanimi në lartësitë Golan

Izraeli njoftoi se do të emërojë një vendbanim në Rrafshnaltën e Golanit me emrin e presidentit të SHBA-së, Donald Trump. Ky veprim, sipas autoriteteve izraelite, bëhet si shenjë mirënjohje për...

“Shkrimtarja e “50 Hijet e Greit” krijon perceptim negativ për shqiptarët”

Aktualitet

“Shkrimtarja e “50 Hijet e Greit” krijon perceptim negativ për shqiptarët”

Autorja e sagës erotike, “50 Hijet e Greit”, Erika Leonard James, është përballur më kritika për mënyrën se si i përshkruan shqiptarët në librin e saj të ri. Ambasadori shqiptar në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!