Eurovision lë jashtë Madonnën, nuk i pëlqehet kënga

Tuesday, 19 Mars 2019 19:54

Madonna po e diskuton prej muajsh për të prezantuar këngën e re të saj në “Eurovision Song Contest”, që pritet të zhvillohet në maj në Tel Aviv, ku garon edhe Shqipëria e përfaqësuar nga Jonida Maliqi.

Performanca e këngëtares amerikane në Eurovizion është në pikëpyetje, pasi kënga nuk pëlqehet. Sipas parametrave të kompeticionit konsiderohet me një mesazh të fortë politik dhe mund të shkaktojë polemika.

Por, Madonna ka qenë gjithnjë provokuese dhe me sa duket nuk i ka të gjithë kundër. Disa përfaqësues të konkursit mendojnë se Madonna duhet të ndryshojë këngë dhe disa të tjerë mbrojnë lirinë e mendimit dhe pranojnë që të performojë me materialin e paraqitur.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Politikë

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh i rilindësve të Ramës!

Sa vjen e thellohet përçarja mes socialistëve, ku shkak është bërë nisma e deputetëve të PS-së për të shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë të ish-ministrit dhe ish-deputetit...

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Politikë

Meta kthen ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare: Dëmton interesin publik

Presidenti i Republikës Ilir Meta nuk ka dekretuar ligjin për privatizmin e Shoqërive Tregtare. Arsyet e kthimit të ligjit nr. 37/2019  “Për disa shtesa në aktin normativ, me fuqinë e ligjit, nr...

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Aktualitet

Italia rrëzon qeverinë “Rama” për drogën: Shqipëria, furnizuesi kryesor me hashash

Qeveria shqiptare u referohet shpesh deklaratave mediatike të drejtuesve të antidrogës italiane që operojnë në Shqipëri për luftën kundër narkotikëve, duke i konsideruar si sukses operacionet mes dy vendeve. Por...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!