Dua Lipa tregon sa është e lidhur me Dua Lipaën

Tuesday, 09 Prill 2019 15:52

Në një intervistë për mediumin prestigjioz “Elle”, këngëtarja me famë botërore Dua Lipa, ka treguar lidhjen e saj me Kosovën.

Duke treguar për jetën e saj dhe karrierën e sukseset e fundit, Lipa është pyetur edhe se si ndihet për Kosovën duke marrë parasysh se shumicën e kohës e kalon në Londër.

“Kosova më ka formuar mjaft. Kemi një lidhje të veçantë mes vete. Njerëzit i dinë punët tuaja para se ti t’i dish, por ata gjithmonë kanë treguar shumë dashuri për mua. Njëherë dikush më ka thënë në një intervistë ‘ke një etikë pune të imigrantit’, por më shumë është puna kur dëshiron dëshpërimisht të merresh seriozisht. Ka gjithmonë stigmë rreth të qenit nga Kosova ose Shqipëria. Nëpër filma, çdo shqiptar është në mafia. Po përpiqemi të ndryshojmë atë që mendojnë njerëzit për shtetin tonë”, ka thënë ajo, transmeton Koha.net.

“Elle” e ka titulluar këtë intervistë “Dua Lipa është e ardhmja e muzikës pop”.

Këngëtarja me prejardhje kosovare ka folur edhe për albumin e saj të dytë në të cilin është duke punuar. Ka thënë se në të ka një përzierje dhe ka shtuar se shpreson që albumin ta nxjerrë në fund të këtij viti. Lipa ka bërë të ditur se akoma nuk i ka caktuar këngët pjesëmarrëse në të. / KultPlus.com

Modifikuar më Tuesday, 09 Prill 2019 16:10

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Politikë

… Sot, që nesër të mos jetë vonë!

Nga Halil Teodori Situata politike në Shqipëri ka hyrë në një fazë kritike. Palët e përfshira sa vijnë dhe potencojnë frontet e përballjeve. Asnjë rreze shprese nuk ka për kompromis. Shteti...

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Aktualitet

Tragjike/ I moshuari gjendet pa jetë në mes të qytetit! Detajet

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete sot pasdite në qytetin e Korçës. I moshuari është identifikuar si Y.Muja. Policia dhe grupi hetimor ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë...

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

Aktualitet

Kriza e përplasjet në KZAZ, apeli i PDIU: Rama t’i kthehet arsyes

PDIU përmes një deklarate për mediat është shprehur e shqetësuar për situatën e fundit politike në vend. Ajo thekson se Shqipëria po rrëshqet me shpejtësi drejt një situate dramatike. Mes tjerash...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!