3 këngëtarët shqiptarë që shoqërojnë Jonida Maliqin

E Enjte, 18 Prill 2019 13:41

Jonida Maliqi nuk do të jetë e vetme në performancën e saj në Eurovision. Zbulohet se kush do do të jenë tre zërat shoqërues të këngëtares shqiptare, ose “back” vokalet.

Tre artistët e rinj të përzgjedhur për të mbështetur në skenë Jonida Maliqin janë: Wendi Mancaku, Artemisa Mithi dhe Tiri Gjoci.

Wendi është vajza e kantautorit të njohur Edmond Mancaku, fitoi më shumë famë vitin e kaluar me pjesëmarrjen te “Kënga Magjike”. Kënga e saj “Ëndrra ime” u prit mjaft mirë nga juria, pasi u vlerësua me çmimin “Best New Artist”, por edhe nga publiku.

Artemisa Mithi është një emër i njohur i skenës shqiptare. Në vitin 2014 ajo ishte finaliste në programin “Gjeniu i Vogël 6”, ndërsa dy vite më pas mori pjesë në “The Voice of Albania 6”. Në dhjetor të 2018-s, Artemisa Mithi mori pjesë në Festivalin e 57-të në RTSH me këngën “Dua ta besoj”, një bashkëpunim me Febi Shkurtin.

Tahir Gjoci, i njohur me emrin e skenës Tiri, i mori zemrën publikut kur doli fitues i “The Voice Of Albania 5” në 2016-n.

Në po të njëjtin vit ai mori pjesë në festivalin “Kënga Magjike” me këngën “Pa ty nuk mund”, si dhe në Festivalin e 55-të të RTSH-së me këngën “Më zgjo”. Pjesëmarrja e tij e fundit në një festival ishte në 2017-n me këngën “Orë e ndalur”, te ai i RTSH-së.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Globi

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në mesditë në qendër të qytetit të Lionit në Francë. Sipas të dhënave paraprake shpërthimi ka ndodhur në një rrugë për këmbësorët pranë sheshit “Bellecour”...

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

Aktualitet

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

ELBASAN Një aksident i rëndë është shënuar këtë pasdite në Elbasan. Një furgon ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumin Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Kthesës së Murrashit. Deri...

Alarm për bombë në Prishtinë

Bota Shqiptare

Alarm për bombë në Prishtinë

Policia e Kosovës është vënë në alarm mëngjesin e së premtes, pas një alarmi për një mjet shpërthyes të vendosur në Prishtinë. Përmes një komunikate për shtyp, Policia e Kosovës njofton...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!