Ditën e sotme babai i këngëtares shqiptare, Rita Ora, feston ditëlindjen dhe sigurisht që nuk mund të mungonte një urim…
Këngëtarja shqiptare Bleona Qereti prej kohesh po bën një karriere të suksesshme në Amerikë dhe Shqipëri. Para disa muajsh u…
Koncerti i reperes shqiptare Tayna me rastin e 8 Marsit, Ditës Ndërkombëtare të Gruas pati disa incidente. Disa prej fansave…
Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare Rita Ora duket se ka mbetur zemërthyer nga lidhja e saj e fundit. Ajo…
Regjisorja Vera Grabocka dhe këngëtarja Lindita Theodhori janë në prag të 70-ave, por nuk e njohin as plakjen dhe as…
Pasi denoncoi ish-bashkëshorten Amber Heard dhe kërkon prej saj 50 milionë dollarë dëmshpërblim, Johnny Depp kalon tek ‘provat djegëse’. Nëse…
Sukseset e vazhdueshme të Dua Lipës nuk kanë të mbaruar.Vetëm për dy vite Dua Lipa ka arritur të marrë ndër…
Dua Lipa është një ndër këngëtaret shqiptare me një sukses ndërkombëtar. Ajo çdo ditë e më shumë bën krenar të…
Velina e emisionit “Xing me Ermalin”, Kejvina Kthella ka braktisur emisionin e së shtunës pas një konflikti me moderatorin Ermal…
Taylor Swift është imazhi i revistës ‘Elle’ për muajin prill, ku këngëtarja e njohur ka rrëfyer një seri gjërash duke…
Hiti “Despacito” i Luis Fonsi është videoja më e shikuar në historinë e YouTube. Kënga ka mbledhur më shumë se…
Aktorja 54-vjeçare bën daljen e saj të parë publike në çift, në shfaqjet e modës në Paris. Dhe ajo për…

Lajmet e fundit

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Politikë

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Ditën e nesërme do të zhvillohe raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do të duhet të zgjedhin midis tre kandidatëve: shqiptarit Blerim Reka, i cili kandidon si i pavarur...

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Shëndeti

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Në temën e dietës ka besime të gabuara që gjithashtu mund të çojnë në pasoja negative për shëndetin. Këto shpesh janë klishe që janë privuar nga çdo themel shkencor. Pikërisht...

Grabitja në Rinas, si ikën autorët nëpër tunele

Aktualitet

Grabitja në Rinas, si ikën autorët nëpër tunele

10 ditë pas ngjarjes zbardhen të tjera detaje nga grabitja spektakolare në Rinas. Burime nga grupi hetimor për këtë çështje flasin për ekzistencën e disa tuneleve të fshehta, brenda të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!