Prej disa kohësh është përfolur se gazetari i njohur italian, Vittorio Sgarbi ka një vajzë me një këngëtare shqiptare. Së…
Reperja arrin që çdo këngë ta shndërrojë në hit. Tayna ka publikuar para pak ditësh këngën e saj më të…
Khloe Kardashian dhe shoqja e saj më e mirë, Malika Haqq, kanë konfirmuar skandalin tronditës të tradhtisë së Tristan Thompson…
Brit Awards ka vënë përballë Dua Lipën dhe Rita Orën.  Dy këngëtaret me origjinë shqiptare konkurrojnë me njëra-tjetrën në të…
Joan Collins është në fazat e negociatave për ta sjellë një film në lidhje me jetën e saj të shkëlqyeshme…
Kylie Jener është e tronditur nga lajmi se shoqja e saj më e ngushte Jordyn Woods ka tradhëtuar miqësinë e…
Banda muzikore “Queen” do të performojë të dielën në mbrëmje në ceremoninë e çmimeve Oskar, në nder të Fredy Mercury…
Sot ka ndërruar jetë legjenda e modës Karl Lagerfeld, i cili njihej si një dizajner shumë profesional i modës në…
Dukesha e Sussex, Meghan Markle, duket se festën për beben e saj dëshiron ta bëjë larg syve të medias dhe…
Është paralajmëruar një dokumentar rreth jetës së Chris Cornell, ka njoftuar revista amerikane “Variety”. Filmi do të bëhet me produksion…
Në fillim të këtij muaj këngëtarja e famshme Nicki Minaj na ka bërë me dyshime se mund të jetë shtatzëne…
Suksesi i padiskutuar i këngëtares së famshme me origjinë nga Kosova, Dua Lipa, ka tërhequr vëmendjen e “The Sun”. Në…

Lajmet e fundit

Ish-zv/ kryeministrja padit Ramën, kërkon rikthimin tek Avokatura e Shtetit

Politikë

Ish-zv/ kryeministrja padit Ramën, kërkon rikthimin tek Avokatura e Shtetit

Ish-zv/kryeministrja teknike Ledina Mandia ka paditur kryeministrin duke kërkuar rikthimin e saj në Avokaturën e Shtetit. Sipas ekstraktit të depozitimit të padisë në Gjykatën Administrative, kërksa e ish-numrit dy të qeverisë...

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Politikë

Zgjedhjet presidenciale, nesër zhvillohet raundi i parë në Maqedoninë e Veriut

Ditën e nesërme do të zhvillohe raundi i parë i zgjedhjeve presidenciale. Votuesit do të duhet të zgjedhin midis tre kandidatëve: shqiptarit Blerim Reka, i cili kandidon si i pavarur...

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Shëndeti

Duhet apo nuk duhet të konsumohen fruta në fund të një vakti?

Në temën e dietës ka besime të gabuara që gjithashtu mund të çojnë në pasoja negative për shëndetin. Këto shpesh janë klishe që janë privuar nga çdo themel shkencor. Pikërisht...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!