Apelimi i Skënderbeut në CAS, nuk ka gjyq deri në shtator

Tuesday, 12 June 2018 19:12

Dënimi i UEFA me 10 vite pezullim nga kompeticionet e saj për Skënderbeun si dhe 1 milionë euro gjobë do të mbeten në fuqi të paktën deri më 25 shtator, pavarësisht se korçarët kanë apeluar në CAS.

Gjykata e arbitrazhit sportiv në Lozanë, e cila deri më datën e lartpërmenduar nuk ka në plan asnjë seancë gjyqësore për klubin korçar.

Kujtojmë që Skënderbeu aktualisht ka dërguar dy kërkesa për gjykim në CAS. Përveçse dënimit të UEFA-s, ata kërkojnë drejtësi në këtë shkallë gjyqësorë edhe për pjesëmarrjen këtë sezon në “Champions League”.

Konkretisht Skënderbeu kërkon pezullimin e vendimit të UEFA që do t’i lejonte të marrin pjesë në Europë, në një kohë që siç u tha më lart vendimi përfundimtar për dënimin pritet të vonojë.

vendimi

Modifikuar më Tuesday, 12 June 2018 19:14

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Përmbytjet, 700 familjet e dëmtuara në Kamëz nuk kanë marrë ende dëmshpërblimin nga qeveria

Aktualitet

Përmbytjet, 700 familjet e dëmtuara në Kamëz nuk kanë marrë ende dëmshpërblimin nga qeveria

Reshjet e vitit të kaluar sollën përmbytje në Kamëz dhe Paskuqan. Pavarësisht nga ndërhyrja e Bashkisë brenda kapaciteteve të saj, e gjendur përballë vetos së qeverisë për të pajisur Kamzën...

BE rrit presionin ndaj Rumanisë: Po shmangeni nga vlerat e demokracisë

Globi

BE rrit presionin ndaj Rumanisë: Po shmangeni nga vlerat e demokracisë

Bashkimi Evropian kërkoi të martën të rriste presionin mbi Rumaninë, që kjo e fundit të ngrijë reformat gjyqësore të diskutueshme dhe të parandalojë çdo shmangie nga vlerat demokratike, ndërsa Bukureshti...

Santiago Solari te Real Madrid deri në 2021

Sport

Santiago Solari te Real Madrid deri në 2021

Santigo Solari është zyrtarizuar si trajneri Real Madridit deri në Qershor të 2021. Klubi madrilen e njoftoi me anë të një komunikate. Për të mjaftuan vetëm 4 ndeshje si trajner...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!