Ronaldo i ‘zhytur’ në para, ja sa pritet të fitojë në 2019

Premte, 28 December 2018 20:18

Lojtari dhe fantazisti i Kombëtares së Portugalisë, Kristiano Ronaldo me shumë gjasa do ta nisë vitin e ri me shumë ndryshime. Portugezi tashmë njihet prej të gjithëve edhe në aspektin e financave, pasi rezulton si një nga sportistët më të paguar në botë.

Pavarësisht moshës e cila për momentin nuk është pengesë për Ronaldon, fillimi i vitit do të sjellë përmirësime në aspektin financiar nga paga dhe kontratat me reklamat.

Sipas përllogaritjeve, lojtari i Juventus do të përfitojë 110 milionë euro brenda 2019. Ai ka një marrëdhënie të leverdisshme me kompanitë më të mëdha në botë dhe paraja tashmë duke se e ka zgjedhur njërin e duhur dhe ai është Kriestiano Ronaldo.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pas golit të dytë tifozët Kuq e Zi hodhën sende ndaj portierit

Sport

Pas golit të dytë tifozët Kuq e Zi hodhën sende ndaj portierit

Kombëtarja Shqiptare ka pësuar edhe golin e dytë para pak minutash në stadiumin “Loro Boriçi”, ndërsa mesfushori i Milanit, Calhanoglu vrapoi të festojë poshtë tribunës së tifozëve shqiptarë, çka provokoi...

Vrasja e avokatit të Shullazit, gazetari tregon takimin e fundit me të: Jam shokuar

Aktualitet

Vrasja e avokatit të Shullazit, gazetari tregon takimin e fundit me të: Jam shokuar

I ftuar në studion e “Report Tv”, gazetari Elton Qyno, ka rrëfyer takimin e fundit me avokatin Ravik Gurra, i cili u ekzekutua mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Qyno...

Dhoma e Avokatisë: Autorët e vrasjes së Ravik Gurrës të vihen para drejtësisë

Aktualitet

Dhoma e Avokatisë: Autorët e vrasjes së Ravik Gurrës të vihen para drejtësisë

Dhomave e Avokatisë së Shqipërisë ka reaguar lidhur me vrasjen në Elbasan të avokatit të njohur Ravik Gurra. Përmes një deklarate për mediat, Dhoma e Avokatisë kërkon që ngjarja të trajtohet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!