Napoli ëndërron titullin

Saturday, 29 December 2018 21:10

Napoli i përgjigjet kryesuesve të Juventusit. Pas fitores 2-1 të bardhezinjve, jugorët kanë fituar mes drithërimash 3-2 kundër Bolonjës, duke marrë një 3 pikësh shprese në garën për titull.

Milik ishte ai që hapi serinë e golave, ku mes rrëmujës tundi rrjetën kundërshtare. Reagimi i miqve nuk mungoi, me Santander që shënoi 8 minuta përpara se skuadrat t'i drejtoheshin dhomave të zhveshjes. Me rikthimin në fushë, ishte sërish bomberi polak që kaloi Napolin në avantazh, ndërkohë që Danilo vendosi sërish baraspeshën.

Megjithatë, kur u duk se gjithçka po i drejtohet një barazimi, Dries Mertens shpik një magji, duke i dhënë fitoren të tijëve. Me këtë triumf, Napoli mban në -9 distancën me kreun dhe +5 nga Interi ndjekës.

Modifikuar më Saturday, 29 December 2018 21:11

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Aktualitet

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Si ish deputete për dy mandate në këtë zonë, Albana Vokshi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, shpreh habinë se, si mundet shteti të fshehë një ngjarje kaq...

Politikë

Dorëheqja e Haradinajt, Noka: Tregoi që është burrë shteti. Rama burrec pushteti

Pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen e parevokueshme pas thirrjes që i është bërë nga Gjykata Speciale, reagon edhe ish deputeti i PD, Flamur...

TIRANË/ I moshuari kryen veprime të turpshme para dy minoreneve

Aktualitet

TIRANË/ I moshuari kryen veprime të turpshme para dy minoreneve

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3, kanë ndaluar 73-vjeçarin L.S me banim në Vlorë, për veprat penale ” Vepra të turpshme” dhe “Ngacmim seksual” Ndalimi i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!