Rinovon kontratën në moshën 52 vjeç, ish-lojtari i Serisë A thyen rekordin

Premte, 11 Janar 2019 18:01

Kazoushi Mirua, një emër ndoshta i panjohur për ditët e sotme, por ai është një futbollist që ka rinovuar kontratën në moshën 51-vjeçare. Shumë pak mund ta besonin që dikush mund të luante në këtë moshë futboll, kur shumica e lojtarëve shkojnë maksimumi 38-vjeç, në mos 40-të.

I njohur ndryshe edhe si King Kazu, ai ka thyer rekordin që më parë e mbante ish-portieri i Bërton Albion, Kevin Pole. Ai e ndërpreu futbollin e luajtur në moshën 51-vjeçare,në vitin 2014-të.
Ai ka rinovuar edhe për një vit, dhe do të luajë futboll deri sa të shkojë 52-vjeç me ekipin e Jokohama në “J2 Ligue” të Japonisë. Mirua, ka qenë pjesë e skuadrës së Xhenoas në Seria A në sezonin 1993-1994, ndërsa ka qenë edhe pjesë e Santosit në Brazil.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Aktualitet

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Si ish deputete për dy mandate në këtë zonë, Albana Vokshi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, shpreh habinë se, si mundet shteti të fshehë një ngjarje kaq...

Politikë

Dorëheqja e Haradinajt, Noka: Tregoi që është burrë shteti. Rama burrec pushteti

Pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen e parevokueshme pas thirrjes që i është bërë nga Gjykata Speciale, reagon edhe ish deputeti i PD, Flamur...

TIRANË/ I moshuari kryen veprime të turpshme para dy minoreneve

Aktualitet

TIRANË/ I moshuari kryen veprime të turpshme para dy minoreneve

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3, kanë ndaluar 73-vjeçarin L.S me banim në Vlorë, për veprat penale ” Vepra të turpshme” dhe “Ngacmim seksual” Ndalimi i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!