Reali i Madridit rikthen “Mbretin”, prezantohet sot në mbrëmje

Hënë, 11 Mars 2019 17:02

Zinedin Zidan do kthehet sërish te Reali i Madridit. Të paktën kështu raportojnë mediat spanjolle.

Sipas “AS” dhe “Marca”, francezi do marrë sërish drejtimin e ekipit pas një kampionati të dobët dhe eliminimit të turpshëm nga Liga e Kampionëve.

Ata raportojnë se Zidan do prezantohet sot me lojtarët, të cilët i ka stërvitur në fakt deri pak muaj më parë. Ai do marrë vendin e Solarit, i cili qëndroi vetëm pak kohë në detyrë duke zëvendësuar të larguarin Lopetegui.

46-vjeçari është një nga teknikët më të suksesshëm te madrilenët duke qenë se 3 sezone nën drejtimin e tij, Reali arriti të fitojë 3 Liga Kampionësh, si asnjë trajner tjetër më parë duke hyrë në histori.

Zidan pritet të nisë menjëherë nga puna për ndërtimin e ekipit të ri duke qenë se me largimin e Kristiano Ronaldos, të tjerë lojtarë pritet ta pasojnë.

Këtë sezon madrilenët nuk kanë më asnjë synim për të arritur pasi janë jashtë çdo objektivi dhe gjithçka duhet të bëjnë është të ruajnë një vend në treshen e kreut.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arben Kastrati: Filmi “Unë dhe Millosheviqi” do të sjellë aktorë të famshëm botërorë në Kosovë

Kulturë

Arben Kastrati: Filmi “Unë dhe Millosheviqi” do të sjellë aktorë të famshëm botërorë në Kosovë

Është në vlugun e punëve për realizimin e filmit të metrazhit të gjatë “Unë dhe Millosheviqi”, me skenar dhe regji të Arben Kastratit. Në një intervistë të dhënë për KultPlus...

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

Globi

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

 Nga Jannis Papadimitriou    Pas humbjes në zgjedhjet për Parlamentin e BE të dielën, kryeministri i majtë Aleksis Cipras deklaroi zgjedhje të parakohshme në Greqi. Zgjedhjet mund të zhvillohen më 30 qershor. Një humbje...

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Globi

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Një mori tërmetesh po godet Kalabrinë, pas tërmetit të parë në mesnatë, që i zgjoi të gjithë në panik në orën 1:31 të së hënës dhe bëri që mijëra njerëz t'ia mbathin nga shtëpitë. Në Serre dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!