"Jetëgjatësia" më e shkurtër si trajner, ish-ylli i Manchester United: E dija se nuk do të ...

E Enjte, 14 Mars 2019 22:19

Vetëm 31 ditë ka zgjatur aventura e Paul Scholes në stolin e Oldham Athletic.

“E kuptova se nuk do të isha në gjendje të punoja siç doja dhe siç kishim rënë dakord para se të pranoja ofertën."-ka thënë Scholes.

Skuadra ishte në vendin e 14-të të renditjes para se Scholes të merrte drejtimin dhe është në të njëjtin vend pas largimit të tij. Ndeshja e fundit e tij si trajner ka qenë një humbje 2-0 kundër kryesuesve të Lincoln të martën.

“Shpresoja që të paktën ta çoja deri në fund kontratën 18-mujore si trajner i klubit që kam mbështetur gjatë gjithë jetës sime. Tifozët, lojtarët, miqtë dhe familjarët e mi e dinë sa krenar dhe entuziast isha për këtë detyrë. I uroj tifozëve, lojtarëve dhe stafit, që kanë qenë të jashtëzakonshëm, më të mirat për pjesën e mbetur të sezonit. Do të vazhdoj ta ndjek dhe ta mbështes klubin si tifoz”.”, ka shtuar ai.

44-vjeçari e mori drejtimin e skuadrës më 11 shkurt dhe e drejtoi atë për vetëm shtatë ndeshje, nga të cilat fitoi vetëm një.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arben Kastrati: Filmi “Unë dhe Millosheviqi” do të sjellë aktorë të famshëm botërorë në Kosovë

Kulturë

Arben Kastrati: Filmi “Unë dhe Millosheviqi” do të sjellë aktorë të famshëm botërorë në Kosovë

Është në vlugun e punëve për realizimin e filmit të metrazhit të gjatë “Unë dhe Millosheviqi”, me skenar dhe regji të Arben Kastratit. Në një intervistë të dhënë për KultPlus...

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

Globi

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

 Nga Jannis Papadimitriou    Pas humbjes në zgjedhjet për Parlamentin e BE të dielën, kryeministri i majtë Aleksis Cipras deklaroi zgjedhje të parakohshme në Greqi. Zgjedhjet mund të zhvillohen më 30 qershor. Një humbje...

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Globi

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Një mori tërmetesh po godet Kalabrinë, pas tërmetit të parë në mesnatë, që i zgjoi të gjithë në panik në orën 1:31 të së hënës dhe bëri që mijëra njerëz t'ia mbathin nga shtëpitë. Në Serre dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!