Tradhtia e holandezit, zbulon sekretin e Van Dijk

Premte, 15 Mars 2019 22:32

Ish-anësori i Liverpool, Ryan Babel pretendon se Virgil van Dijk ka një dobësi, por skuadrat në Premier League nuk e kanë arritur ende të zbulojnë se cila është.

Mbrojtësi holandez, i cili u ble nga Southampton për shumën rekord £75 milionë, është shndërruar në kolonën e mbrojtjes së skuadrës, që kur u transferua në “Anfield”.

Paraqitjet e tij fantastike për skuadrën e Jurgen Klopp e kanë bërë holandezin të jetë një nga kandidatët kryesorë për të fituar çmimin si “Futbollisti më i mirë i vitit në Premier League”.

Gjithsesi, shoku i tij në përfaqësuese, Babel, që po lufton për mbijetesë me Fulham, beson se sulmuesit kanë potencialin që të zbulojnë difektin e 27-vjeçarit: “Virgil është zhvilluar padyshim shumë në vitet e fundit”.

“Unë mendoj se ai mund të përmirësohet ende me 30% të rendimentit. Pavarësisht të gjithave, unë mendoj se ai luan me vetëm 70% të kapacitetit të tij. Ai mund të bëjë shumë herë më shumë se aq. Ai mund të jetë edhe i shpejtë nëse dëshiron. Gjithsesi, ai e ka një dobësi. Unë nuk dua ta zbuloj, por mendoj se askush në Premier League nuk ka arritur ende ta identifikojë”, deklaroi Babel.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arben Kastrati: Filmi “Unë dhe Millosheviqi” do të sjellë aktorë të famshëm botërorë në Kosovë

Kulturë

Arben Kastrati: Filmi “Unë dhe Millosheviqi” do të sjellë aktorë të famshëm botërorë në Kosovë

Është në vlugun e punëve për realizimin e filmit të metrazhit të gjatë “Unë dhe Millosheviqi”, me skenar dhe regji të Arben Kastratit. Në një intervistë të dhënë për KultPlus...

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

Globi

Zgjedhjet e parakohshme të Aleksis Cipras më 30 qershor

 Nga Jannis Papadimitriou    Pas humbjes në zgjedhjet për Parlamentin e BE të dielën, kryeministri i majtë Aleksis Cipras deklaroi zgjedhje të parakohshme në Greqi. Zgjedhjet mund të zhvillohen më 30 qershor. Një humbje...

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Globi

Panik në Itali! 13 tërmete orët e fundit në Kalabri, njerëzit ikin nga shtëpitë

Një mori tërmetesh po godet Kalabrinë, pas tërmetit të parë në mesnatë, që i zgjoi të gjithë në panik në orën 1:31 të së hënës dhe bëri që mijëra njerëz t'ia mbathin nga shtëpitë. Në Serre dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!