Abramoviç gati të shesë Çelsin, njeriu më i pasur i Anglisë nguron për çmimin

Tuesday, 19 Mars 2019 20:17

Roman Abramoviç po mendon të shesë Çelsin. I interesuar për të blerë klubin nga Londra është njeriu më i pasur i Anglisë, Sër Xhim Ratklif. Që prej 2003, kur erdhi në krye Abramoviç, Çelsi është bërë një nga klubet më të fuqishm e në botë, por tashmë interesi i manjatit rus ka rënë.

Roman-Abramovich-940324

Sipas asaj që raporton “The Sun”, Ratklif po nguron për çmimin, pasi Abramoviç kërkon 3 miliardë euro. Pasuria e Ratklif vlerësohet deri në 25 miliardë euro, por ai nuk kërkon të investojë kaq shumë, aq më pak në një kohë kur blutë e Londrës po kalojnë një periudhë jo të mirë.

methode_sundaytimes_prod_web_bin_d2862a92-321d-11e9-88d5-03e8c292b702

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!