Bolt arrin akordin, firmos kontratë si futbollist profesionist

E mërkurë, 03 Prill 2019 18:26

Usain Bolt realizon ëndrrën. Sprintieri xhamajkan do të jetë një futbollist profesionist duke nisur që nga sezoni i ardhshëm.

Rekordmeni i 100 dhe 200 metrave arriti akordin me skuadrën franceze të Paris FC për dy sezonet e ardhshme, duke mbyllur në këtë mënyrë maratonën e gjatë të provave.

Bolt do të mund të debutojë si profesionist në fillim të sezonit të ardhshëm. Aktualisht Paris FC ndodhet në vendin e tretë në Ligue 2 dhe ka si objektiv ngjitjen në elitë.

Ndërkohë Bolt firmos për herë të parë si futbollist profesionist, pas provave të dështuara te Borussia Dortmund, Stromsgodset dhe Central Coast Mariners.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Adrola Dushi nënshkruan kontratë me kompaninë e famshme amerikane

Show-biz

Adrola Dushi nënshkruan kontratë me kompaninë e famshme amerikane

Adrola Dushi është një nga personazhet më të komentuar të showbiz-it shqiptar, megjithatë prej vitesh ajo jeton midis Shqipërisë dhe Amerikës, pasi vazhdon dhe karrierën e saj si modele atje. Së...

I frymëzuar nga komediani ukrainas që fitoi zgjedhjet, aktori i njohur shqiptar “shpall” kandidaturën për President

Aktualitet

I frymëzuar nga komediani ukrainas që fitoi zgjedhjet, aktori i njohur shqiptar “shpall” kandidaturën për President

Në Ukrainë u zgjodh javën e shkuar President i vendit komediani i njohur Vlodimir Selenksi, i cili fitoi me një rezultat të thellë përballë miliarderit Petro Poroshenko, i cili garonte...

Do të futemi ndonjëherë në BE’?!/ Shpërthejnë memet në rrjet

Aktualitet

Do të futemi ndonjëherë në BE’?!/ Shpërthejnë memet në rrjet

Memet për pranimin e Shqipërisë në BE kanë plasur në rrjetet sociale dhe mediat online. Një prej tyre është edhe kjo e fundit, ku është një burrë që pyet gran nëse...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!