Humbja me Ajax, Cristiano Ronaldo mendon largimin

E Enjte, 18 Prill 2019 17:51

Eliminimi i befasishëm i Juventusit nga Champions League, ka bërë që situata në kampin bardhezi të komplikohet. Edhe pse këtë fundjavë skuadra pritet të festojë titullin e 8 me radhë kampion të Italisë, festa do të jetë e trishtë.

Objektivi madhor në këtë sezon ishte triumfi në Europë dhe për këtë klubi investoi duke afruar Cristiano Ronaldon. Pas humbjes me Juventusin, ylli portugez dështoi të kualifikohej në gjysmëfinalet e Champions për herë të parë në 9 vjet dhe tashmë po mendon largimin. Sipas mediave italiane, edhe pse ka kontratë deri në vitin 2022, sezoni i ardhshëm mund të jetë i fundit për Cristiano Ronaldon te Juventusi.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Plagosi 13 vetë, ky është personi i dyshuar i sulmit në Lion (foto)

Globi

Plagosi 13 vetë, ky është personi i dyshuar i sulmit në Lion (foto)

Këtë pasdite, Lioni i Francës u trondit, pasi një bombë shpërtheu dhe ka plagosur 13 persona. Mediat franceze dhe ata botërore kanë publikuar fotot, që tregojnë njeriun që dyshohet se...

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Globi

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në mesditë në qendër të qytetit të Lionit në Francë. Sipas të dhënave paraprake shpërthimi ka ndodhur në një rrugë për këmbësorët pranë sheshit “Bellecour”...

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

Aktualitet

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

ELBASAN Një aksident i rëndë është shënuar këtë pasdite në Elbasan. Një furgon ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumin Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Kthesës së Murrashit. Deri...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!