Skënderbeu humbet në Laç, Partizani ngel në Krujë

Saturday, 20 Prill 2019 18:32

Kanë përfunduar dy sfidat e para të Superligës shqiptare të futbollit të cilat kanë sjellë një barazim në sfidën Kastrioti-Partizani dhe humbjen e Skënderbeut në Laç.

Edhe pse morri vetëm një pikë në Krujë , kreu mbetet i palëkundur për Partizanin.

Golat u shënuan nga Mensah për “demat e kuq” dhe Shehu për krutanët.

Ndërsa në sfidën tjetër Skënderbeu largohet gjithnjë e më shumë garës për një vend në Europë duke humbur në Laç me rezultatin 1-0 me gol të Shtubinës.

Me këtë fitore Laçi parakaloi në renditje Skënderbeun duke shkuar në vendin e katër me 44 pikë një më shumë se “ujqërit e dëborës”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Globi

LAJM I FUNDIT/ Shpërthim bombe në Lion, 8 të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar në mesditë në qendër të qytetit të Lionit në Francë. Sipas të dhënave paraprake shpërthimi ka ndodhur në një rrugë për këmbësorët pranë sheshit “Bellecour”...

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

Aktualitet

Humb kontrollin, furgoni bie në lumin Shkumbin

ELBASAN Një aksident i rëndë është shënuar këtë pasdite në Elbasan. Një furgon ka humbur kontrollin dhe ka rënë në lumin Shkumbin. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të Kthesës së Murrashit. Deri...

Alarm për bombë në Prishtinë

Bota Shqiptare

Alarm për bombë në Prishtinë

Policia e Kosovës është vënë në alarm mëngjesin e së premtes, pas një alarmi për një mjet shpërthyes të vendosur në Prishtinë. Përmes një komunikate për shtyp, Policia e Kosovës njofton...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!