Video/ Juventus futet në histori, shpallet kampion për herë të tetë radhazi

Saturday, 20 Prill 2019 20:12

Tani janë 8-të. Ndryshe nga Kompeticionet Europiane, Juventus ka vendosur të shkruaj historinë brenda kufijve italian.

Bardhezinjtë kanë siguruar matematikisht titullin e 8-të radhazi në Seria A. Fitorja 2-1 ndaj Fiorentinës konsolidoi pozitat e torinezëve në krye të elitës së futbollit europian, duke u ngjitur për herë të 35-të në pedistalin e Serisë A.

Ndërkohë, ky ishte titulli i dytë i Cristiano Ronaldos me bardhezinjtë, në sezonin e parë të tij në Torino. Sa i përket takimit, ishte Fiorentina e para që kaloi në avantazh, me anë të Milinkovic.

Megjithatë, Alex Sandro tetë minuta përpara fundit të pjesës së parë dhe autogoli i Pazzella në minutat e para të fraksionit të dytë, kurorëzuan Juventusin kampion. Pesë javë nga fundi, Juventusi numëron 20 pikë më shumë se Napoli, i vendit të dytë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

Bota Shqiptare

Nuk i fliste për klipin me drogë dhe alkool, Bebe Rexha pajtohet me babain

3 muaj më parë këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha publikoi këngën e titulluar ‘Last Hurrah’. Por klipin e këngës më drogë, cigare dhe alkool, ku Bebe shfaqej në skena...

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Aktualitet

Zgjidh një çelës dhe testo personalitetin tënd

Zgjedhja mund t'ju surprizojë pasi do zbuloni diçka interesante për personalitetin tuaj. 1 - Ju keni zgjedhur çelësin më të thjeshtë. Pavarësisht formës së zakonshme, ka një dizajn shumë unik. Kjo...

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Show-biz

Nuk e ka prezantuar kurrë të atin: Xhensila Myrtezaj publikon foton e parë me të!

Xhensila Myrtezaj është ndjerë nostalgjike sot dhe ka publikuar një foto familjare! Këngëtarja shqiptare nuk e ka prezantuar kurrë të atin në publik, por sot ka thyer rregullin e saj dhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!