Sezoni s’ka përfunduar, lutja e Mohamed Salah për tifozët e Liverpoolit

Hënë, 13 May 2019 16:29

Salah ka kërkuar nga fansat që ta mbështesin Liverpoolin në Madrid, në finalen e Champions League. Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah, i cili ia doli të fitojë edhe këtë sezon “Këpucën e Artë”, edhe pse këtë herë e ndau këtë trofe me Sadio Mane e Pierre-Emerick Aubameyang – të tre me nga 22 gola, tashmë e ka mendjen te Champions League.

Ai është i mërzitur për faktin se Liverpooli arriti 97 pikë, por prapë se prapë nuk e fitoi titullin, trofe që po u mungon që 29 vite. Sido që të jetë, sezoni madhështorë i Liverpoolit mund të kurorëzohet me një trofe fantastike, atë të Ligës së Kampionëve. “Redsat” do të kenë punë në finale me Tottenhamin dhe për ta bërë edhe më shumë të mundur fitimin e këtij trofeu, Salah ka kërkuar që Madridi të pushtohet nga fansat e Liverpoolit.

“Duket pak e hidhët tani, por sezoni nuk ka përfunduar ende. Dua të falënderoj të gjithë shokët e skuadrës, trajnerët dhe tifozët. Dhe tifozë, ju lutem silleni ‘Anfield’-in në Madrid”, shkroi sulmuesi egjiptian në “Twitter”, duke kërkuar mbështetjen e pakushtëzuar të tifozëve të tyre në finalen e madhe të 1 qershorit në “Wanda Metropolitana” në Madrid. Salah nuk luajti në gjysmëfinale, në përmbysjen historike ndaj Barcelonës – por është gati për finalen e madhe.

Ai deri më tani në sezonin 2018/19, ka shënuar 26 gola në 51 paraqitje.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Show-biz

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Në edicionin e 72-të të Festivalit të Filmit në Kanë nuk ka munguar as këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Fotot flasin vetë për shkëlqimin e yjeve...

Panariti: Shqipëria, si një "kavje"  eksperimentesh të dështuara

Politikë

Panariti: Shqipëria, si një "kavje" eksperimentesh të dështuara

Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, reagon për keqqeverisjen e Edi Ramës,  ku, sipas tij, jemi bërë si kavje eksperimenti për qeverinë, duke harruar faktin se kaviet dëmtohen në rast mossuksesi...

Që Vettingu mos të na kujtojë “Plepat”!

Op/Ed

Që Vettingu mos të na kujtojë “Plepat”!

Ermal Mulosmani    Kryeministri Rama, në një përgjigje në rrjetet sociale ndaj deklaratave të mëhershme të Presidentit Ilir Meta, e quajti mungesën e Gjykatës Kushtetuese një gjë më të mirë sesa ekzistencën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!