UEFA nuk ndalet, tjetër skuadër Europiane në "lupën" e FFP-së

Tuesday, 14 May 2019 17:08

Manchester City rrezikon të përjashtohet nga UEFA Champions League, trofeu që dëshirojnë më shumë kampionët në fuqi të Premier League. Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola dyshohet se ka mashtruar autoritetet për Fair Play Financiar dhe janë nën hetim për shpenzimet në merkato.

Autoritetet angleze dhe UEFA po hetojnë prej muajsh skuadrën e Manchester Cityt, midis akuzave për shkelje të rregullave financiare. Gjithsesi, kjo nuk është pritur aspak mirë nga zyrtarë të klubit anglez, që përmes një deklarate për shtyp kanë hedhur poshtë akuzat nga UEFA.

"Akuzat për parregullsi financiare janë krejtësisht të rreme. Manchester City mirëpret hapjen e një hetimi zyrtar të UEFA-s si një mundësi për t'i dhënë fund spekulimeve që rezultojnë nga sulmet ilegale dhe jashtë kontekstit të publikimit të e-maileve të skuadrës tonë. Llogaritë e publikuara të klubit janë të plota"-thuhet në njoftimin e "Qytetarëve".

Nëse rezulton që Manchester City ka shkelur këto rregulla, kampionët në fuqi të vendit rrezikojnë përjashtimin nga UEFA Champions League. Megjithatë, ky vendim nuk do të futet që këtë vit në fuqi, por duke nisur nga sezoni i ardhshëm.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Show-biz

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Në edicionin e 72-të të Festivalit të Filmit në Kanë nuk ka munguar as këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Fotot flasin vetë për shkëlqimin e yjeve...

Panariti: Shqipëria, si një "kavje"  eksperimentesh të dështuara

Politikë

Panariti: Shqipëria, si një "kavje" eksperimentesh të dështuara

Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, reagon për keqqeverisjen e Edi Ramës,  ku, sipas tij, jemi bërë si kavje eksperimenti për qeverinë, duke harruar faktin se kaviet dëmtohen në rast mossuksesi...

Që Vettingu mos të na kujtojë “Plepat”!

Op/Ed

Që Vettingu mos të na kujtojë “Plepat”!

Ermal Mulosmani    Kryeministri Rama, në një përgjigje në rrjetet sociale ndaj deklaratave të mëhershme të Presidentit Ilir Meta, e quajti mungesën e Gjykatës Kushtetuese një gjë më të mirë sesa ekzistencën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!