I siguruan Luftëtarit mbijetesën, largohen pa mirënjohje trajneri Ahmataj, stafi dhe lojtarët

E mërkurë, 15 May 2019 22:21

Turpet dhe vendimet e pakuptimta të kampionatit shqiptar të futbollit nuk kanë të sosur, dhe sot i vjen radha ekipit të Luftëtarit.

Trajneri Julian Ahmataj, zv.trajneri Neritan Novi, lojtarët Albano Aleksi dhe Xhekson Ferraira janë tashmë zyrtarisht të larguar nga Luftëtari.

Një vendim i çuditshëm, edhe i pajustifikueshëm duke ditur që pikërisht trajneri i ekipit gjirokastrit kishte siguruar mbijetesën në një kampionat që e shihte pa “yjet” alla Bregu, Abazaj dhe të tjerë me të cilët kishte shkëlqyer vitet e kaluara.

Edhe mënyra nuk duket sikur tregon mirënjohjen minimale. Klubi u ka dorëzuar shkresat, pasi ata u paraqiten normalisht në stërvitje.

Trajneri Ahmataj meritonte për këtë një fund ndryshe nga ai i “kalit” që braktiset pasi ke kaluar “lumin” e vështirësive në Superiore.

Kjo nuk duket një praktikë e paparë në Gjirokastër. Hasan Lika ende mban mend si u shkarkua sapo i siguroi ekipit përfaqësimin historik në kupat evropiane.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sejamini: Shqipëria i pari vend në botë pa Gjykatë Kushtetuese e Gjykatë të Lartë

Politikë

Sejamini: Shqipëria i pari vend në botë pa Gjykatë Kushtetuese e Gjykatë të Lartë

Publicisti Neritan Sejamini ka reaguar me një shenim në faqen e tij në facebook për situatën në të cilën ndodhet sitemi i drejtësië në vend. “Dje Shqiperia u bë vendi i...

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Show-biz

Dua Lipa, Orlando Blum dhe yjet që shkëlqejnë në Kanë

Në edicionin e 72-të të Festivalit të Filmit në Kanë nuk ka munguar as këngëtarja shqiptare me famë ndërkombëtare, Dua Lipa. Fotot flasin vetë për shkëlqimin e yjeve...

Panariti: Shqipëria, si një "kavje"  eksperimentesh të dështuara

Politikë

Panariti: Shqipëria, si një "kavje" eksperimentesh të dështuara

Ish-deputeti i LSI-së, Edmond Panariti, reagon për keqqeverisjen e Edi Ramës,  ku, sipas tij, jemi bërë si kavje eksperimenti për qeverinë, duke harruar faktin se kaviet dëmtohen në rast mossuksesi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!