Valencia trondit Barcelonën: Gameiro e Rodrigo i ndëshkojnë

Saturday, 25 May 2019 21:53

Në finalen e Kupës së Mbretit Valencia vazhdon të bëjë surprizën edhe në finale. Kundër Barcelonës skuadra e Garcia ka shënuar golin e parë me Gamerio në minutën e 22′. Një kundërsulm i shpejtë i Valencias dhe një veprim i bukur i sulmuesit që nxjerr jashtë funksionit mbrojtjen dhe me të djathtën lë në vend Ter Stegen.

14 minuta më pas Barcelona rrëzohet përsëri e këtë herë është Rodrigo që e detyron portierin gjerman të nxjerrë topin përsëri nga rrjeta, duke e vënë në pozitë shumë të vështirë skuadrën e Valverde.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Globi

Britania pezullon fluturimet drejt Kajros për arsye sigurie

Kompania britanike “British Airways” njoftoi anulimin e fluturimeve drejt kryeqytetit egjiptian Kajro, duke cituar motive sigurie, por pa dhënë sqarime të mëtejshme. Menjëherë pas saj, edhe kompania gjermane “Lufthansa” pezulloi...

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Bota Shqiptare

Gëzim Muçolli : Fitorja diplomatike e ambasadores Alma Lama kundër Serbisë në Romë

Pak ditë më parë, mjaftoi  një shkrim i postuar te portali më i lexuar shqip dhe italisht te shqiptarët e Italisë, Albania NEWS, që të nxisë kërshërinë dhe brengën e...

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Aktualitet

Përplasen dy makina në Tropojë/ Humb jetën 9-vjeçari, plagosen 5 të tjerë

Një aksident i rënë ka ndodhur sot në Tropojë. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën në aksin rrugor Bajram Curri – Sopot. Si rrjedhojë ka ndërruar jetën gjatë transportimit për në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!