Pas ‘Arenës Kombëtare’, ky do të jetë stadiumi i radhës në vend

Tuesday, 28 May 2019 10:26

Listës së qyteteve shqiptare që do të kenë stadium të ri i është shtuar edhe Fieri. Këtë e konfirmon vetë kryetari bashkisë, Armando Subashi. Ai ka zhvilluar një takim “kokë më kokë” me presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, në të cilën kanë njoftuar se së shpejti fillon projektimi dhe se FSHF do të financojë 35% të projektit.

‘Biseduam dhe dakortësuam fillimin e punës për projeketimin, financimin dhe ndërtimin e stadiumit të ri të futbollit. Subashi ka falenderuar presidentin Duka , i cili në emër të federates mori përsipër 35 përqind të financimit”, njofton Bashkia e Fierit.

Stadiumi i ri ka qenë një nga premtimet elektorale të kryeministrit Edi Rama gjatë një takimi me fierakët në kuadër të turit “Bashkia që duam”. Gjatë fjalës që mbajti para banorëve, Rama u shpreh se stadiumi aktual i qytetit është i vjetruar, për këtë arsye, sipas tij, do të ndërtohet një stadium i ri, larg atij aktualit, me të cilin do të identifikohet qyteti i Fierit.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!