Klasifikimi i klubeve më të pasura në botë, kryeson Reali

E mërkurë, 29 May 2019 12:18

Pavarësisht se rezultatet në fushë nuk janë të duhura, Reali i Madridit nuk ka konkurrentë jashtë saj. Nga studimi i bërë nga KPMG që përdor algoritmet për të ardhurat në aspektin ekonomik, rritjen në rrjetet sociale, vlerën e skuadrës, të drejtat televizive, skuadra madrilene është e para në botë dhe vlen 3 miliard euro.

Në vendin e dytë renditet Mançester Junajtid, ndërsa Bajerni i treti. Lajmi interesant është Interi, i cili është klubi që ka pësuar rritjen më të madhe krahasuar me një vit më parë. Skuadra zikaltër kushton 41% më shumë sesa një vit  më parë dhe aktualisht kap shifrën 692 milionë euro.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Globi

Gruaja ia “thyen” për koke laptopin të dashurit, e zuri duke shikuar femra tjera

Një grua e zemëruar i la pasagjerët tjerë në aeroplan të shokuar, pasi ia theu për koke laptopin të dashurit të saj, të cilin e akuzoi se po shikonte gra...

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Kuriozitete

Kartëmonedha prej 5 euro që vlen sa 500, verifikoni mos e keni

Në mesin e kartëmonedhave euro që aktualisht janë në qarkullim, ekzistojnë disa mostra që për shkak se gjenden rrallë janë shndërruar në subjekt të koleksionistëve të parave. Meqenëse pas zbulimit ato...

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

Aktualitet

I nxehti Saharian “viziton” përsëri Shqipërinë

I nxehti nga Afrika do të avancojë me tej drejt vendit tonë. Temperaturat do të jenë më të larta në zonën qendrore dhe zonat bregdetare. Parashikohet të regjistrohen vlera të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!