Buffon rikthehet tek Juventusi

E Enjte, 04 July 2019 12:39

Portieri legjendar italian, Gianluigi Buffon, po planifikon kthimin në Seria A pikërisht aty ku zhvilloi thuajse tërë karrierën e tij dhe u bë i njohur.

Sipas mediave italine Gianluigi do të nënshkruaj kontratë një vjeçare me “Zonjën e vjetër”. Buffon ka njoftuar se do të largohet nga Parisi, pasi refuzoi një zgjatje të kontratës.

41-vjeçari u largua nga skuadra e Juventus në qershor të 2018 pas 17 viteve në klubin italian. Ai do të jetë zëvendësues i polakut Szczesny, por do të jetë edhe një nga ndihmësit e trajnerit Mauricio Sarri, në motivimin e lojtarëve biankonerë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Aktualitet

Keshilla e avokatit për shqiptarët që jetojnë pa dokumenta në SHBA

Nga Avokati Kieran Both Emigrantët në mbarë Shtetet e Bashkuara janë trembur nga lajmet e fundit lidhur me bastisjet në shkallë të gjerë të ndërmarra nga DHS (Departamenti i Sigurisë Kombëtare)...

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Globi

Emigracioni në Mesdhe, Italia stopon dokumentin e Parisit

Italia ka refuzuar të nënshkruaj dokumentin e Parisit pas takimit informal mbi emigracionin në Mesdhe që u mbajt sot në kryeqytetin francez. Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini nuk ka marrë...

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Aktualitet

Aksident në Shkodër, makina përplas motoristin e biçiklistin

Një aksident ka ndodhur në Shkodër, ku për pasojë janë plagosur dy persona. Aksidenti ka ndodhur në rrugën Shkodër-Lezhë në fshatin Beltojë e në të janë përfshirë një motor tip...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!