×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 46

Atletico Madrid-Marseille, Zidane konfirmon: Jam tifoz i .....

E mërkurë, 16 May 2018 19:42

Zidan konfirmon se do të bëjë tifo për Marsellën në finalen  e Europa League, ndeshje në të cilën do të luajë kundër Atletiko Madritit.

Trajneri i Real Madridit tha:  “Unë shpresoj se Marseille mund të bëjë diçka të mirë në finale. Gjithmonë kam qenë përkrahës i tyre", tha Zidane në një intervistë të UEFA-s.

"Kur isha i ri, isha në stadiumin e Marseilles. I kam ndjekur gjithnjë dhe i uroj më të mirën në finalen me Atleticon”, shtoi tekniku i Real Madridit.

Trajneri i lindur në Marselle foli gjithashtu për rëndësinë e finales dhe për qytetin e tij.

"Është absolutisht e pabesueshme për qytetin e Marselles dhe gjithashtu për klubin, sigurisht, dhe është e pabesueshme për lojtarët. Është një qytet futbolli që ka nevojë të përjetojë këto lloj emocionesh. Duke pasur parasysh atë që kanë bërë në të kaluarën, ata janë një klub i madh dhe ata luajnë në një finale të madhe, uroj ta fitojnë”, përfundoi Zidane.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!