Në vitin 2011 disa djem vendosën të promovonin rugby-n si një sport në Shqipëri. Ndeshja e parë ishte më 4…
Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që…
Bashkëpunimi mes Juventus dhe Milanin mund të "zgjohet" sërish. Dy gjigantët e Seria A po kërkojnë të futen sërish në…
Serbi Novak Gjokoviç fitoi sot turneun e Wimbledonit në tenis duke mundur në finale zviceranin Roger Federer në një finale…
Të enjten në mbrëmje, në orën 20:00, Kukësi do të presë në “Elbasan Arena” hungarezët e Debrecenit, në sfidën eliminatore…
Nuk kanë të ndalur sukseset e sportistëve kosovarë në xhudo dhe një i tillë u arrit kësaj radhe në garën…
Operacionit që dërgon Matthijs de Ligt te Juventus duket se i ka ardhur fundi. Mbrojtësi holandez nuk është përfshirë në…
Pothuajse 24 orë, pas vendimit të KAS-it, klubi i Skënderbeut, me anë të një statusi në “Facebook”, ka reaguar për…
REDAKSIONALE Bota e futbollit është një botë sa e bukur dhe e mbushur me emocion është po aq edhe e…
Gjysmëfinale spektakolare në Uimbëlldon mes Roger Federer dhe Rafa Nadal. Zvicerani fitoi në 4 sete ndaj spanjollit, në një ndeshje…
Zinedine Zidane ka braktisur grumbullimin e Real Madrid në Montreal për shkak të një çështjeje familjare të rëndësishme. Në njoftimin…
Gianluigi Buffon ka refuzuar mundësinë për të luajtur te Manchester United dhe City, vetëm për t’u rikthyer me fanellën e…

Lajmet e fundit

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Aktualitet

Ngjarja në shkollen e Durrësit, Albana Vokshi: Shteti në duart e kriminelëve, ngjarja u mbajt e fshehtë për dy javë

Si ish deputete për dy mandate në këtë zonë, Albana Vokshi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, shpreh habinë se, si mundet shteti të fshehë një ngjarje kaq...

Politikë

Dorëheqja e Haradinajt, Noka: Tregoi që është burrë shteti. Rama burrec pushteti

Pas vendimit të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj për të dhënë dorëheqjen e parevokueshme pas thirrjes që i është bërë nga Gjykata Speciale, reagon edhe ish deputeti i PD, Flamur...

TIRANË/ I moshuari kryen veprime të turpshme para dy minoreneve

Aktualitet

TIRANË/ I moshuari kryen veprime të turpshme para dy minoreneve

Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr. 3, kanë ndaluar 73-vjeçarin L.S me banim në Vlorë, për veprat penale ” Vepra të turpshme” dhe “Ngacmim seksual” Ndalimi i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!