Azdren Llullaku vazhdon të shënojë në kampionatin rumun. Sulmuesi shqiptar u bë protagonist me një finalizim shumë të bukur që…
Gianluigi Buffon mund ta ishte një futbollist i Manchester Cityt. Tratativa është zbuluar nga vetë legjenda e portës italiane dhe…
Federata e Futbollit të Shqipërisë dhe Shoqata e Bashkimit të Arbitrave të Futbollit kërkojnë urgjentisht kthimin e policisë në stadiume.…
Trajneri i Manchester Unitedit, Ole Gunnar Solskjaer këmbëngul se djelmoshat e tij besojnë se mund ta mposhtin Paris Saint-Germainin të…
Nuk kishte fitues në ndeshjen e parë të së dielës për javën e 24-rt të Superligës. Kamza dhe Laçi u…
Tek Interi janë të lodhur me Mauro Ikardin dhe ideja e drejtuesve të klubit është që ta nxjerrin në shitje.…
Barcelona do të kthejë mbrapa orën për sfidën e dytë ndaj Realit të Madridit, në “El Clasico”-n e radhës brenda…
Është mbyllur në barazim 0-0 derbi numër 152 i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit. Edhe pse u luajt deri në…
Do luhet në orën 18:00 derbi numër 152 i kryeqytetit, mes Tiranës dhe Partizanit. Edhe pse me objektiva krejtësisht të…
Kur kanë mbetur edhe pak orë nga fillimi  i derbit të kryeqytetit Tirana-Partizani, Policia e Tiranës ka nxjerrë  planin e…
Erkand Qerimaj është kampion kombëtar në Kampionatin e Peshëngritjes për të rritur, të zhvilluar në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”.…
Senjol Gynesh do të rikthehet në drejtimin e përfaqësueses së Turqisë. 15 vjet pas shkarkimit të tij kombëtarja turke e…

Lajmet e fundit

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Lifestyle

Të dashuruar që fëmijë, del Foto e fëmijërisë së Messit dhe bashkëshortes

Një foto e fëmijërisë së futbollistit Lionel Messi dhe bashkëshortes së tij Antonela Rocuzzo, e cila është realizuar në janar të vitit 1998, është publikuar së fundmi për herë të...

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau gazetaren, dënohet 30 vjet burg

Gjykata bullgare ka dënuar me 30 vjet burgim Severin Krasmirov për përdhunimin dhe vrasjen e gazetares investigative Victoria Marinova. Trupi i Marinovas u gjet më 6 tetor të vitit të kaluar...

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Aktualitet

28 emigrantë shqiptarë garojnë në zgjedhjet e majit në Itali

Eva Meksi mbërriti në Bari përpara 28 vitesh dhe tani e konsideron qytetin e saj. Aq e vendosur është t’i ofrojë atij të gjithë grintën dhe energjinë e saj, sa që...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!