Mohamed Salah mund të jetë i gatshëm që në verën e ardhshme të largohet nga Liverpooli edhe pse raportohet se…
Brazili e nis me fitore Kupën e Amerikës. Seleçao mposhti 3-0 Bolivinë përpara 47 mijë tifozëve në Sao Paolo pavarësisht…
Kupa e Amerikës/Argjentine - Columbi 0-2 Skuadra e Argjentinës nuk e ka nisur aspak mirë rrugëtimin e saj në Kupën…
Sot në Prishtinë është prezantuar projekti për Stadiumin Kombëtar të Kosovës, ashtu siç ishte paralajmëruar dje nga Federata e Futbollit…
Javë për kornizë për kombëtaren shqiptare të futbollit. Pas triumfeve të kombëtareve të meshkujve, si ajo A dhe U-21, fitore…
Tiemoue Bakayoko, mesfushori francez, do të kthehet tek Chelsea pas vendimit të Milanit për të mos ushtruar të drejtën e…
Ai ishte shumë i ri, kishte shumë turp dhe ishte shumë i veçantë. Argjentina gjithmonë e ka ditur se Lionel…
Ditë të rëndësishme për Milanin, që po kristalizon projektin për të ardhmen në shenjën e Paolo Maldinit. Në pritje të…
Debutimi i ëndërruar dhe Shqipëria beson! Edi Reja ka debutuar në mënyrën më të mirë të mundshme në shtëpi, me…
Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës Shqipëri-Moldavi, e vlefshme për eliminatoret e Euro 2020-ës, që do të luhet sonte në…
Kosova ka marrë një fitore të jashtëzakonshme. Skuadra e drejtuar nga Shaland ka mposhtur 2-3 në Sofie Bullgarinë, ndeshje e…
Kosova bën mrekullinë. Fiton me përmbysje ndaj Bullgarisë 2-3 dhe rrit shpresat për një kualifikim të mundshëm në Euro 2020.

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!